DUSZEK LUBUSZEK I MIŚ W TECZCE – #7 ZABÓR

Udostępnij

Tym razem nasza misiowa ekipa poszukuje pewnego duszka w pewnej niewielkiej miejscowości, niedaleko Zielonej Góry. Tym razem odkrywamy nie tylko przepiękny pałac, ale też inne ciekawe miejsce. Przedstawiamy zatem – Duszek Lubuszek i Zabór! A jeśli nie znacie jeszcze tego miłego stworka to o całej tej akcji dowiecie się więcej tutaj.

Duszek Lubuszek i Miś w teczce – Zabór – Lubuskie Centrum Winiarstwa

Jeśli jesteśce już posiadaczami książeczki o przygodach Lubuszka lub chcecie się nimi stać to zachęcamy do udania się do Lubuskiego Centrum Winiarstwa w Zaborze. To tam, w recepcji, podbić możecie też pieczątkę. Ale to nie jest jedyne co Was tam czeka!

Centrum winiarstwa w Zaborze – czy to ulubione miejsce taty Duszka Lubuszka?

Na miejscu zarezerwujcie sobie jakieś dwadzieścia minut na zwiedzanie! Otrzymacie ZA DARMO audioprzewodnik po obiekcie (i nie tylko). Poznacie historię winiarstwa w regionie, zajrzycie do maszyn produkujących wino i rzucicie okiem na piękne etykiety win z lokalnych winnic. Nie zapomijcie zrobić sobie pamiątkowego zdjęcia w fotobudce ; )

Pałac w Zaborze – pieczątka

Tuż obok pałacu znajduje się budynek z administracją szpitala (mieszczącego w pałacu obecnie). Tutaj właśnie istnieje druga możliwość dostania pieczątki. Jedyne o czym należy pamiętać – to że pieczątka jest „tutejsza”, a nie Lubuszkowa, ale też jest respektowana przy odbiorze maskotki).

Sala Kryształowa w Pałacu w Zaborze

My jednak zachęcamy do zajrzenia do biura w celu umowienia się na zwiedzanie sali kryształowej w pałacu! Dla pewności można wcześniej przedzwonić.

My trafiamy na porę obiadową, więc na zwiedzanie czekamy ponad godzinę ; ) Ale udaje się – miła Pani z administracji wpuszcza nas do pałacu i prowadzi do sali kryształowej. I jest cudnie! Dorosłych zachwyca rzeźbiarski kunszt licznych zdobień. Dzieci natomiast w wielkich, pięknych lustrach poszukują śladów bytności pewnego Duszka.

O Pałacu i Parku w Zaborze przeczytacie więcej tutaj….

Park w Zaborze

Kiedy opuszczamy pałac w Zaborze udajemy się na zwiedzanie najbliższej okolicy tego pięknego obiektu. Obchodząc pałac, zauważamy między innymi pozostałość po jednej z wież (czyli były dwie), a z tyłu bardzo ciekawy mostek nad dawną fosą (dzisiaj przejście do nowej części założenia szpitalnego). Idąc dalej, wgłąb lasu, miniecie bardzo stary i piękny sad. Ponoć rosną w nim przepyszne jabłka i gruszki.

Duszek Lubuszek

Dalej, idąc prosto ścieżką, docieramy do jednego z okolicznych jeziorek. Jednak o jego istnieniu świadczy jedynie niepewna kładka i duuużo trzcin ; ) No i komary – chmara komarów. Jest też ławeczka w wykrocie – bardzo fajna, ale kto da radę na niej wysiedzieć? Nie my. My stamtąd szybciutko uciekaliśmy ; )

Poznaj inne miejsca, w których był Duszek Lubuszek:

informacje
  1. Zabór :
    • okrągła pieczątka z pałacem – Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze (czynne: codziennie w godzinach : 10:00 – 16:00)
    • lub pieczątka pałacu (respektowana przez Urząd Marszałkowski przy odbieraniu maskotki) w Administracji Budynku Szpitalnego przy Pałacu w Zaborze (żołty budynek, pierwszy na prawo od pałacu) – czynne pn-pt w godzinach: 7:00 – 15:00

Udostępnij

Dodaj komentarz