DUSZEK LUBUSZEK I MIŚ W TECZCE – #4 KOŻUCHÓW

Udostępnij

Moi drodzy, zaczęły się wakacje, czyli czas radości i beztroski dla najmłodszych i ciężki czas dla ich pracujących rodziców (czemu my też nie mamy 2 miesięcy wolnego?). Ciekawą propozycję dla dzieci (i ich rodziców) z okazji ich święta przygotował Urząd Marszałkowski. TUTAJ wyjaśniamy o co chodzi w całej akcji. A w tym wpisie Duszek Lubuszek i Kożuchów.

Duszek Lubuszek – Kożuchów

Kożuchów to niezwykłe miasto, trzeba to przyznać. Niestety jednak wydaje się nie być tak popularnym i znanym miejscem na mapie turystycznej województwa, jak na to zasługuje. Dlatego z wielką radością przedstawiamy Wam Kożuchowskie przygody Duszka Lubuszka i Misia w teczce!

Duszek Lubuszek na Zamku w Kożuchowie.

O mieście i jego niezwykłych zabytkach oraz historii na pewno niebawem powstanie osobny wpis na naszym blogu (dlatego trzymajcie rękę na pulsie!). Tymczasem prezentujemy chyba najwspanialszy zabytek Kożuchowa – Zamek Książęcy! To tutejszych, dawniesiejszych mieszkańców poznajemy.

Ilu było tych Henryków?

Po uzyskaniu pieczątek (samodzielnie wbitych przez małego adepta podróży w kasie zamku) dokonujemy zakupu biletów na zamek. (Oczywiście dla zdobycia pieczątki nie trzeba tego robić, ale moim zdaniem – WARTO). Zwiedzanie wielkiej i niesamowitej warowni odbywa się z miłą Panią, która opowiada nam o tym niezwykłym miejscu. (Szczególne pozdrowienia od młodego, który szybko się z Panią zaprzyjaźnił i nie odstępował na krok)

My zaś tymczasem szukając duszka napotykamy się na portrety jego osobliwych przyjaciół. Panów Henryków – i ich historię – poznajemy na łamach książki „Przygody Duszka Lubuszka”. Jest prze-zabawnie (dziękujemy Panu Andrusowi po stokroć i więcej). Nie zdradzę więcej, gdyż w samodzielnym odkrywaniu historii o duszku tkwi cała radość przecież!

POBIERZ NASZĄ KRZYŻÓWKĘ ZA DARMO
DO ROZWIĄZANIA NA MIEJSCU

BY UROZMAICIĆ DZIECIOM ZABAWĘ!

Kożuchów – zabytkowa perła województwa lubuskiego

Po odwiedzeniu zamku zachęcamy do spaceru po Kożuchowie – między innymi na pewno po rynku i wzdłuż pięknych murów obronnych. Ale także po uroczych parkach, skwerach i wielu innych miejscach, gdzie zachowane są liczne obiekty warte zobaczenia! Ale jak już pisałam – o tym nieco więcej później ; )

My tymczasem ruszamy w dalszą podróż w zdobywanie kolejnych pieczątek. Bo na końcu czeka na nas przecież sam Duszek!

Zerknijcie gdzie już udało nam się dotrzeć:

OBSERWUJ NAS W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH!

Polub nas i bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami na blogu!


Udostępnij

Dodaj komentarz