DUSZEK LUBUSZEK I MIŚ W TECZCE – #5 IŁOWA

Udostępnij

Moi drodzy, zaczęły się wakacje, czyli czas radości i beztroski dla najmłodszych i ciężki czas dla ich pracujących rodziców (czemu my też nie mamy 2 miesięcy wolnego?). Ciekawą propozycję dla dzieci (i ich rodziców) z okazji ich święta przygotował Urząd Marszałkowski. TUTAJ wyjaśniamy o co chodzi w całej akcji. A w tym wpisie Duszek Lubuszek i Iłowa.

Duszek Lubuszek – Iłowa

W deszczowy, lipcowy dzień odwiedziliśmy Park w Iłowej. Nie są to nasze pierwsze odwiedziny tutaj, bo ten Park (przez duże Pe) to jest jeden z najcudowniejszych lubuskich parków. Więcej o nim pisaliśmy już tutaj. Jednak tym razem nasza wizyta tu, jest wyjątkowa ; )

Gacek Pałacek i Duszek Lubuszek w Iłowej

Ci co już są szczęśliwymi posiadaczami „Przygód Duszka Lubuszka” wiedzą, że w Iłowej poszukujemy pewnego niesfornego Gacka. Ci co książeczki jeszcze nie mają – zdobywają ją w tutejszej bilbiotece, wbijają pieczątkę i ruszają z nami w tą podróż po tym niezwyłym miejscu. Tylko nie zapomnijcie najpierw przeczytać o przygodach Duszka ; )

Śladem Duszka Lubuszka odkrywamy zakątki Parku w Iłowej.

Pierwszy oglądamy pałac. Potem przechodzimy przez bramy księżycowe, mostek miłości i odwiedzamy park japoński. Liczymy wszystkie 17 pni pewnej niesamowitej Lipy. Szczęśliwi posiadacze kaloszy poskakali w kałużach. Z lekkim żalem omijamy mokrutki plac zabaw. Przebywamy rzekę (dwa razy, wiadomo). Ostatecznie obchodzimy calutki Park w Iłowej dookoła.

Poszukiwania zegara do ćwiczeń siadania.

Po wielu przygodach wokół Pałacu udaje się! Odnaleźliśmy zegar, przy którym mogliśmy poćwiczyć siadanie. Nie było łatwo (ani siadać, ani odnaleźć). Najlepszy okazał się Pan Tata. Ciekawe jaką dostałby ocenę? Na moje oko jakieś 5+, ale ja nie jestem obiektywna ; )

A jak Wam poszło zwiedzanie Parku w Iłowej i zdobywanie pieczątek? Dajcie znać w komentarzu ile już udało Wam się zdobyć. A więcej o akcji zdobywania pieczątek i masktoki DUSZKA LUBUSZKA przeczytacie w naszym wpisie o ZATONIU.

A TU ZNAJDZIECIE POZOSTAŁE MIEJSCA PRZYGÓD DUSZKA LUBUSZKA:

informacje
  • pieczątkę można zdobyć w Bibliotece znajdującej się w budynku bramnym przed Pałacem w Iłowej (Wiecej na Bilbioteka-kultury Iłowa)
  • Bilbioteka czynna jest jedynie w dni robocze w godzinach : 9:00 – 17:00
  • Na miejscu dostaniecie również książki o Przygodach Duszka Lubuszka i guest miejscowy
  • Na naszym blogu możecie pobrać krzyżówki dla dzieci do miejsc, któreo odwiedził duszek, pobierzecie je za DARMO -T U T A J-

OBSERWUJ NAS W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH!

Polub nas i bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami na blogu!


Udostępnij

Dodaj komentarz