DUSZEK LUBUSZEK I MIŚ W TECZCE – #6 ŻAGAŃ

Udostępnij

Jeśli znacie już przygody Duszka Lubuszka to zapewne jesteście szczęśliwymi posiadaczami zielonej książeczki. Jeśli nie, to zapraszamy do zapoznania się z całą akcją o tutaj: Zatonie i Duszek Lubuszek- o co chodzi? A w tym wpisie przedstawiamy: Duszek Lubuszek i Żagań – czyli liczymy śmieszne miny. Zapraszamy!

Żagań – pałac i park. Duszek Lubuszek nadal poszukiwany.

Pałac w Żaganiu to jeden z naszych ulubieńców w województwie lubuskim. Chociaż może nie tyle sam obiekt, co całe założenie wraz z nim. Park jest wielki, uroczy i niezwykle ciekawy. Więcej tym miejscu dowiecie się we wcześniejszym poście: Żagań – Lubuski Wersal. Zachęcamy gorąco.

Zdobywamy pieczątkę w Żaganiu

By zdobyć pieczątkę udajemy się do punktu w niewielkim budyneczku przed pałacem. Można go łatwo przeoczyć (zwłaszcza jak się zwiedzanie zaczyna od „zapałacia„, czyli od tyłu ; ) tak jak my). Ale skoro nam się udało, to uda się każdemu. Punkt informacji, a zarazem kasa i sklepik z pamiątkami umożliwia nam zdobycie przed-przedostatniej pieczątki. Są też książeczki dla tych, co przygodę swoją zaczynają.

Panie Platanice, Bóbr, Bażant i Duszek Lubuszek

Przechodząc przez dziedziniec obowiązkowo należy przywitać się z pewnymi czterema damami, które majestetycznie zdobią otoczenie pałacu. Tu możecie zacząć liczenie śmiesznych minek (maszkaronów) na elewacjach pałacu w Żaganiu. Można zajrzeć do środka. Nie zapomnijcie jednak też obejść obiektu – fosą! Bez obaw, nie płynie w niej woda. A warto, bo widoki na pałac z niej są niezwykłe. No i te ceglane mosty!

Jeśli nie uda się Wam policzyć głow na żagańskim pałacu, to spokojnie, bo Duszek Lubuszek przecież je policzył za nas ; )

My się poddajemy przy siódmym (a brakło mało, bo jedynie jakieś… 190 ; ) ). Może dlatego, że wciąga nas plac zabaw. A po przyklejeniu robaczków do pajęczej sieci zostajemy tam już permanentnie. Plac zabaw tutaj jest naprawdę fajny. Także niestety nie będziemy w stanie zweryfikować, czy Lubuszek policzył je dobrze. Może wam się uda?

Park Pałacowy w Żaganiu.

Park jest wielki i przepiękny. No i niezwykle interesujący. Płynie tu między innymi rzeka Bóbr, jest wodospad, ciekawe przystanki, rzeźby, ciekawostki no i lasek z licznymi ścieżkami – tzw. dawna „bażanciarnia„. Duszek Lubuszek tam właśnie poznaje dwie ciekawe Panie, co herbatę z jagód zagryzały przekąskami z kory Pauliny (damy z pałacowego dziedzińca).

Akcja Duszek Lubuszek – Żagań, i nie tylko

Jak już wiecie, bo zajrzeliście do naszego wpisu o Akcji Duszek Lubuszek, obiektów i miejsc do odwiedzenia jest osiem. poniżej wstawiam linki do tych w których byliśmy. A TUTAJ możecie pobrać za DARMO krzyżówki, do wydrukowania i wypełnienia na miejscu z dziećmi.

Powodzenia w Waszych poszukiwaniach! I koniecznie dajcie znać o postępach!

informacje
  1. odbiór pieczątki w Informacji Turystycznej (budynek przed wejściem głównym do Pałacu) czynne:
    • 1.04 – 30.09: wtorek- piątek 9:00- 17:00; sobota – niedziela 10:00-17:00
    • 1.10 -31.03: wtorek – piątek 9:00 – 16:00; sobota – niedziela – nieczynne
    • Poniedziałek – nieczynne

OBSERWUJ NAS W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH!

Polub nas i bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami na blogu!


Udostępnij

Dodaj komentarz