Przejdź do treści
Udostępnij

Daria Sylwia Kwaśniak

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Architektura i Urbanistyka.
Szczęśliwa żona i etatowa mama dwójki dzieci.
– Twórca bloga podróżniczo – rodzicielskiego zmisiemwteczce.pl, gdzie z pasją opowiada o
miejscach na polskiej mapie, które warto i można odwiedzić z dziećmi, a także propaguje
pokazywanie małym wersjom siebie otaczającego je świata i zachęca do odkrywania swoich pasji.
– Założycielka pracowni Dk-pastelart Pracownia Artystyczna Daria Kwaśniak, na łamach której od
lat rozwija pasję rysunku pastelami.

Z zamiłowania podróżuje, odkrywa i poznaje. Kocha muzykę, architekturę i przyrodę. Fascynuje się pojęciami z dziedziny socjologii społecznej, psychologii i samej natury ludzkiej. Lubi fotografować ludzi i przyrodę. Od dziecka pełna pomysłów, kreatywna i niepoprawnie romantyczna. A od niedawna odkrywa w sobie miłość do przelewania słów na papier.

Dominik Kwaśniak

Absolwent studiów magisterskich
na kierunku Architektura – ochrona zabytków.
Tatuś dwóch gagatków.
Zwykle to on wyszukuje miejsca, które następnie razem odkrywamy. Zwykle to on wiedzie nas przez bezdroża i krzaki powtarzając: „to jest gdzieś tam, już prawie jesteśmy”.
Tam dopiero rozścielam koc i zarządzam piknik.

Pan Mąż. Wielki miłośnik wędrówek i zwiedzania.
Szczególnie docenia miejsca zapomniane i odludne. Uwielbia architekturę i sztukę dawną, choć potrafi się zachwycić nawet współczesną budowlą. Wśród zabytków poszukuje tych najbardziej uduchowionych. Kościoły, mauzolea, cmentarze i ruiny – to najbardziej rozpala wyobraźnię. Choć nie pogardzi żadną formą majestatycznego gotyku, soczystego baroku i zwiewnej secesji, byle czuć było kunszt i artyzm. Zamiłowanie do zabytków realizuje również naukowo, cyklicznie publikując wyniki własnych badań i dociekań nad dawnym budownictwem.

A kim jesteśmy?

Pani Żona i Pan Mąż. Z wykształcenia architekci, a z życia – rodzice trzylatki i sześciolatka, miłośnicy zabytków, architektury i przyrody. Spontaniczni i nie lubiący nudy (oglądanie seriali to przecież nie nudzenie się;)) i siedzenia w domu (no chyba, że ​​oglądamy serial …). Mamy pasje i nie boimy się ich realizować. Mamy masę pomysłów i jedyne co nas ogranicza to za krótka doba (która przy dzieciach magicznie skraca się wprost proporcjonalnie do ich ilości co osobiście uważam za skandal.!).

PODRÓŻOWANIE Z DZIEĆMI – JEŹDZIMY, ZWIEDZAMY, PRZEKAZUJEMY DALEJ!

Już nie tak jak kiedyś, z pojawieniem się dzieci w życiu wiele trzeba przeorganizować, ale nie ma rzeczy niemożliwych! Najwyżej pranie się nie zrobi albo naczynia się nie umyją, ale kolejne opuszczone kościoły czy pałace zostaną przez nas odkryte! I tym światem – spontaniczności, pasji, aktywności – chcemy się z wami podzielić.

Więc pakujcie prowiant, pakujcie pieluchy i w drogę 😉 

PODRÓŻOWANIE Z DZIEĆMI…

TO ŁATWIEJSZE NIŻ MYŚLISZ!

Weekendowy poranek (tj. Około 6 rano, kto ma dzieci i wstaje później – pełne zazdro!). Szykujemy się do śniadania. Gdzieś w tym rozgardiaszu jak zawsze pada pytanie:

DOKĄD DZISIAJ?

Pan Mąż już od paru dni jest na to pytanie przygotowany, więc z ochotą wygłasza na nie szczątkową odpowiedź, tak żeby za wiele nie zdradzić. W sumie mnie to cieszy, bo lubię niespodzianki, jedyne co muszę wiedzieć ze względów kobieco-strategicznych to – Jak długo będziemy jechać, o której wyjeżdżamy (haha, żartuje, przecież mamy dzieci ;p) i jak długo będziemy na miejscu. Często, a w zasadzie zawsze, sprawdzam jeszcze pogodę na dany dzień, ale z dużym dystansem, bo znamy życie ; ) Po śniadaniu szykowanie prowiantu – jakiś wyjazdowy obiad dla wszystkich – jeśli jedziemy na dłużej, kanapki i kaszki lub inne przekąski – jeśli jedziemy na krócej. Pakuję zestaw ciuchów na zmianę dla dzieci (kiedyś, brało się jeden plecak, kartkę z nazwą miejscowości do której chce się dotrzeć i to wystarczało na kilka dni, a teraz…) teraz na kilku godzinną wycieczkę wychodzimy z czterema torbami !

Ale pakuję tak sobie pomału to wszystko bez gadania bo wiem, że warto.(no, może zdarzy mi się „pogadać”, chwała Ci Panie Mężu za cierpliwość;)).

Tak wygląda nasze życie obecnie – PODRÓŻOWANIE Z DZIEĆMI, PROWADZENIE BLOGA I PRZEKAZYWANIE NASZEJ ZDOBYTEJ WIEDZY INNYM! : )


Udostępnij