DARMOWE ATRAKCJE DLA DZIECI – LUBUSKIE I OKOLICE

Udostępnij

Czy zdarzyło Ci się przeszukiwać Internet w celu odnalezienia miejsc do spędzenia czasu z dzieckiem? Jeśli tak, to w tym poście przedstawiamy darmowe atrakcje dla dzieci, które odwiedziliśmy i zrecenzowaliśmy. Każde z tych miejsc jest szczegółowo opisane. Dodatkowo znajdziesz tutaj cenne informacje oraz wskazówki, od parkingu, dojazdu, po  cenne informacje dotyczące chociażby tego, co zabrać, czy wjedziemy wózkiem lub ile czasu poświęcić. Dlatego zapraszam do czytania, zwiedzania województwa Lubuskiego oraz jego bliskich okolic.

OTO NASZA LISTA NAJFAJNIEJSZYCH DARMOWYCH ATRAKCJI DLA DZIECI W WOJEWÓDZTWIE LUBUSKIM I OKOLICACH.

MINI ZOO W MOSTKACH – NIE TAKIE MINI. PORT 2000

Gdzieś na trasie na Świecko ukrywa się niesamowite miejsce. Z parkingu nie wiele zapowiada tego, jak tutaj jest po prostu fajnie. Port 2000 i jego zoo. A zoo jest na prawdę spore. Na pierwszy rzut mijamy staw z kolorowymi, bajecznymi rybami, potem różnej maści ptaki, dalej zebry, gigantyczne strusie czy wszelkie zwierzęta zagrodowe. Spotykamy też strasznego tyranozaura i nieco łagodniejszego triceratopsa. Przysiadamy w malowniczej, plenerowej kawiarence, nad błękitną fontanną wśród pięknej zieleni. 

… więcej


MINI ZOO I BAJKOWA ZAGRODA – OGRÓD BOTANICZNY W ZIELONEJ GÓRZE

Ogród botaniczny w Zielonej Górze to jedyna płatna pozycja w tym rankingu. Jednak postanowiłam dodać, ponieważ cena 2 zł za dorosłego i 1 zł za dziecko – to na prawdę cena na każdą kieszeń. A miejsce jest jak sama nazwa wskazuje – BAJECZNE. Zwierzęta, cudowny plac zabaw i do tego możliwość spaceru wśród przecudnej zieleni, a ponadto wszystko w bajkowym klimacie. Warto odwiedzić i odwiedzać to miejsce. 

… więcej


PARK LINOWY, INNOWACYJNY PLAC ZABAW, NAUKA HISTORII, LICZNE WYSTAWY – LUBIN I PARK LEŚNY.

Park leśny w Lubinie to nasze must-be każdego roku. Uwielbiamy ten park linowy, a plac zabaw jest po prostu fantastyczny. Na dodatek w sezonie nie-zimowym przespacerować się można wielką i profesjonalną plenerową wystawą historyczną – licznymi tunelami, labiryntami, ścieżkami – no coś niesamowitego. Na dodatek organizowane są tutaj wystawy czasowe – co sezon inne. Czy to miejsce może się znudzić? Nie! I podpisuję się pod tym każdą kończyną! : )

… więcej


PARK DINOZAURÓW, FILIA WROCŁAWSKIEGO ZOO I WIELE INNYCH – LUBIN

To kolejny wielki i niesamowity park w Lubinie. Znajdziemy w nim przede wszystkim przeogromny zbiór wszelkiej maści ptaków – przepięknych, rzadkich i wielokrotnie na prawdę ciekawych. Ponadto przejdziemy się szlakiem zwierząt prehistorycznych, odwiedzimy zagrodę kurek, kóz i innych poczciwych i przyjaznych zagrodowców. A na sam koniec (albo początek jak kto woli) mamy jeszcze do dyspozycji wielki, prze-fajny plac zabaw. No jest w czym wybierać. ; )

… więcej


Konotop i świętno - wieże widokowe i mauzoleum, z misiem w teczce

WIEŻE WIDOKOWE DLA MAŁYCH I DUŻYCH FANÓW WYSOKOŚCI.

Na pograniczu dwóch województw – Lubuskiego oraz Wielkop0olskiego – możemy spędzić z dziećmi czas wśród typowo leśnych pieleszy. Dwie wieże widokowe – Świętno i Konotop – polecają się dla miłośników przygody.  Jest to propozycja dla tych lubiących ciut więcej przyrody i natury niż wśród dinozaurów i placów zabaw. Odwiedzić obie wieże można samochodem lub przejechać się rowerami po proponowanym szlaku. Tak czy siak – czas spędzicie równie przyjemnie.  Polecamy dla miłej odmiany : )

… więcej


GĘSIE TARASY – ZIELONA GÓRA

Zielona Góra oferuje nam jeszcze jedną ciekawą, i to całkiem darmową atrakcję dla dzieci – Gęsie Tarasy. Można przejść przez dwa tory przeszkód, wysoko nad ziemią, lub nieco bardziej przyziemnie – zwyczajnie pospacerować. Można też skorzystać z bardzo fajnego placu zabaw. Okolice są zielone, spokojne i po prostu przyjemne. To miejsce raczej na niedługi wypad, więc jeżeli odwiedzacie Zieloną Górę i szukacie ciekawego miejsca do spędzenia wolnej chwili – Gęsie Terasy będą do tego idealne!


PARK ZIELONY PRZYSTANEK – ZIELONA GÓRA

Super park, choć niewielki, to na pewno wart uwagi. Plac zabaw, wieża i fajne zagadki edukacyjne to tylko część atrakcji tego miejsca. Zakątek na przyjemne popołudnie : )

… więcej


PARK KRASNALA – NOWA SÓL

Na koniec, ale zdecydowanie nie najgorszy – Park Krasnala w Nowej Soli. Jest to zdecydowanie miejsce na długie godziny pobytu. Jeśli więc nie macie wiele czasu – nie przyjeżdżajcie tutaj, ponieważ dzieci nie pozwolą Wam stąd tak po prostu odjechać! Ogromna ilość przeróżnych placów zabaw, bajeczne figury, sala zabaw, kino ileś-tam-D, Skate Park, Wake Park, Wodny Świat, mini golf, tory rowerowe, ścianki wspinaczkowe…nooo ogrom atrakcji. Tego jak wiele jest tutaj atrakcji nie sposób opisać w tym jednym akapicie. To po prostu trzeba odwiedzić!

… więcej

Jeśli znacie jeszcze jakieś fajne, warte odwiedzenia DARMOWE ATRAKCJE DLA DZIECI  w Lubuskim lub okolicach to zostaw po sobie ślad w komentarzu, a my na pewno tam pojedziemy i dodamy do naszej listy!


Udostępnij

Dodaj komentarz