PARK LINOWY Z HISTORIĄ W TLE – WSZECHSTRONNY LUBIN, woj. Dolnośląskie

Udostępnij

Miasto, które nie oszczędza na atrakcjach dla najmłodszych, które dba o mieszkańców i wie jak ściągnąć turystów, gdzie nie można przyjechać na chwilę, wyjechać i nie wrócić. W tej dolnośląskiej miejscowości znajdziemy aż dwa wielkie, niesamowite parki, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Przyjeżdżając tutaj poczujemy się zadbani i mile zaskakiwani na każdym kroku.

W tym poście ekipa Misia w teczce testuje dla Was „Park leśny” w Lubinie. Zapraszamy!

Park linowy.

Na pewno dla wielu główną atrakcją tutaj okaże się długi, współczesny i bardzo ciekawy tor przeszkód. Cała trasa ulokowana jest między drzewami, w lesie, wysoko nad ziemią. Do wyboru mamy dwie trasy, na różnych wysokościach. Przeszkody są niebanalne i bardzo interesujące. Park linowy zimą jest nieczynny, ale to nic, bo założenie oferuje o wiele więcej atrakcji.

Strzelnica.

Zabytkowa strzelnica artyleryjska to niebywała gratka dla miłośników militariów. Niektóre obiekty, niegdyś służące wojskowym ćwiczeniom, pochodzą nawet z lat 30. XX wieku. Ze strony muzeum dowiadujemy się, że jest to rzecz niezwykle rzadka i niespotykana. Od siebie dodam, że skala tego obiektu, jak i on sam, naprawdę robi wrażenie.

Bunkry poradzieckie w Lubinie.

Na terenie Parku Leśnego zachowały się cztery bunkry, w których prezentowane są wystawy stałe i czasowe. Bombelki miały niesamowitą frajdę poszukując kolejnych wejść, które wyłaniając się z nagła nawet nas, tych dużych, zaskakiwały. W środku cieszyli się bardziej rodzice, bo eksponaty i czasowe ekspozycje są naprawdę ciekawe. No każdy był jednym słowem zadowolony.

Wystawa terenowa LEGO i łódź podwodna!

Bez dwóch zdań na uwagę zasługuje wystawa czasowa pt. „Polacy w Afryce i na Morzu Śródziemnym”. Skrawek terenu z wysypanym piaskiem pustynnym, wokół beczki i kontenery, w których, w gablotach oglądamy niesamowitą kolekcję LEGO. Całość w tematyce wojennej oczywiście. No nazbierał się ktoś tych klocków, syn patrzył rozmarzony ; ) Na dodatek, jakby splendoru było mało, jeden z obiektów urządzony został tak, że wchodząc do środka znajdujemy się niczym w najprawdziwszej łodzi podwodnej. Wrażenie – szok! Coś niesamowitego!

Ścieżka edukacyjna – Wielka wojna.

To zdecydowanie najważniejsza i najciekawsza ekspozycja Parku Leśnego w Lubinie. Koniecznie polecam ją przejść, bo zrobiła wrażenie na każdym osobniku naszej eskapady. Zobaczymy tutaj między innymi dawne wagony, przejdziemy przez tunele, wijące się okopy, baraki, odnajdziemy liczne zakątki pokazujące życie ludzi podczas I Wojny Światowej. Mijamy wystawy i ekrany, w których obejrzeć można rzadkie nagrania z tamtych czasów, czytamy gazety, listy, pamiętniki. Klimatu dodają co raz spotykane, realistyczne figury żołnierzy, sanitariuszek, rannych… Całość na prawdę rzetelnie i ciekawie przedstawiona.

Teren parku.

Park Leśny w Lubinie oferuje nam tak wiele, że nie sposób się tutaj nudzić. Na terenie bunkrów można podejść i przyjrzeć się niemałemu zbiorowi przeróżnych dział bojowych. Zagłębiając się bardziej w głąb terenu odnajdziemy jeszcze wielką, najprawdziwszą, najoryginalniejszą replikę brytyjskiego myśliwca HURRICANE, a jeszcze dalej szukając, majestatyczny śmigłowiec MI-2. Park poprzecinany jest oczywiście licznymi ścieżkami i zakątkami, przy których znajdują się tematyczne ławki oraz tablice poświęcone historiom przeróżnych osób, prawdopodobnie związanych z historią tego miejsca.

Nieoczywisty plac zabaw w Lubinie.

Jak na porządny park miejski przystało, znajdujemy tutaj też i plac zabaw. Jednak warto o nim parę słów napisać, bo nie ma tutaj nic banalnego czy oklepanego. Główną atrakcją jest bez wątpienia wielgachny, drewniany krokodyl. Przez ogromną paszczę wejść można do środka, gdzie czekają na dzieci dwa tory przeszkód. Wspiąć się można też na jego grzbiet (tak, wspiąć, nie ma innego sposobu, no nie ma lekko ; ) ) i zjechać po rolkowej zjeżdżalni. No czad. Dorzućmy jeszcze naziemny mini park linowy oraz interaktywną piaskownicę i mamy przepis na wielkie szczęście.

Park leśny w Lubnie.

Założenie na prawie 30 ha oszałamia wielością przeróżnych ciekawostek i licznych atrakcji. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Więcej o parku i aktualnych wystawach na stronie: https://muzeum-lubin.pl/park-lesny/

A jak dnia wystarczy (choć wątpię) to zdecydowanie polecam zajrzeć jeszcze do drugiej lubińskiej atrakcji, jaką jest równie duży i równie oryginalny Park Wrocławski. Zapraszamy!

informacje

Lubin, woj. Dolnośląskie, pow. Lubiński, gmina Lubin

poradnik

Czas pobytu: elastyczny, min. 2 godziny (ale pewnie więcej, wiele więcej : ) )

  • Można zabrać wózek
  • Można zabrać rowerki/hulajnogi
  • Jest wielki plac zabaw
  • Jest parking
  • Są toalety

Wstęp darmowy.

Park leśny otwarty codziennie w godzinach: 6:00 – 20:00;

Park linowy w Lubinie – godziny otwarcia: 6:00 – 20:00;

Wystawy otwarte 10:00 – 16:00;

Wystawy stałe oraz park linowy w okresie zimowym są niestety nieczynne.

Informacje praktyczne – jeśli nie znajdziecie miejsca do zaparkowania przy głównym wejściu to można park spokojnie objechać i parkować na dzikich parkingach „z tyłu” tam też są wejścia : ) Polecam jednak do tego celu wspomóc się radami lokalsów ; )

ciekawostka (132) cmentarz (9) Czyste piękno (1) dolnośląskie (49) jezioro (5) kamper (28) kaplica (8) kaszuby (7) kościół (27) las (7) life&parenting (2) lubuskie (92) mapa (1) mauzoleum (29) militarne (7) most (2) muzeum (11) opolskie (6) park (99) pałac (69) plac zabaw (61) plaża (15) pomorskie (6) ruiny (56) wielkopolskie (17) wieża (12) zabytek techniki (4) zachodnio-pomorskie (2) zamek (21) śląskie (1)


Udostępnij

Dodaj komentarz