PORT 2000 – MINI ZOO – CZYLI NAJFAJNIEJSZA STACJA BENZYNOWA NA ŚWIECIE. MOSTKI, woj. Lubuskie

Udostępnij

Stacja benzynowa, parking dla ciężarówek, myjnia samochodowa, restauracja, sklep. I nie byłoby w tym miejscu obsługi podróżnych nic nadzwyczajnego, gdyby nie niesamowita fantazja właścicieli. MOP, mini-zoo, centrum rozrywki, stacja benzynowa, port 2000… zwał jak zwał. Grunt, że jest mega ! Zapraszamy do zapoznania się z tym świetnym miejscem.

Mini zoo w Mostkach nie takie mini.

Parkujemy przy stacji benzynowej i przez zarośnięte, nic nie zapowiadające przejście, wkraczamy do magicznego ogrodu. Jednym z wejść wchodzimy na Mostek Zakochanych, drugim weszlibyśmy na kładkę i równie romantyczną altanę. I kogóż tu spotykamy? Wielkie, kolorowe ryby. Są bardzo dobrze widoczne. Co to oznacza dla rodziców? Ano to, że już od samego początku ciężko będzie przemieścić latorośle dalej. A dalej dzieje się, oj dzieje.

Zwierzęta, dinozaury i zieleń.

Przekonawszy dziecki, że dalej też jest fajnie, mijamy kolejny staw, tym razem zamieszkiwany przez nie-zwyczajne łabędzie. Następnie, gdy już nadziwimy się tym nietypowym ptakom wyruszamy w dalszą drogę. Dalej zatrzymują nas jeszcze króliki, kozy, włochate, dziwne krowy, przyjazne zebry, jeleń albinos, strusie giganty i wiele, wiele, wiele innych bardzo towarzyskich zwierząt. Jest niesamowicie ciekawie, nawet dla dużych turystów. Dodatkowo wszystko wśród zieloniutkiej, równo przystrzyżonej trawki, licznych kwiatów, krzewów i dinozaurów. (Ogromny tyranozaur gotowy do ataku budzi niemały respekt ; ) )

Dodatkowe atrakcje.

Dalej, między licznymi alejkami i zaroślami znaleźć można niewielki plac zabaw (w towarzystwie dostojnych gołębi i kurczaków). W zasadzie prawie wszystko tutaj jest darmowe i dostępne. Jest jednak też atrakcja płatna w postaci ogrodzonego terenu z dmuchańcami, długą tyrolką i w zasadzie… nie wiele więcej. Wstęp to jest 20 zł za wejście od dziecka (rodzice za darmo). My nie korzystamy, bo atrakcji w parku jest tyle, że nawet nie mamy czasu na dodatkowe ; ) 

Najfajniejszy mop na świecie.

Na terenie zoo znajduje się także niewielkie stoisko z kawą, lodami i innymi fast-foodami. Do tego wiele stolików na piknikowanie i odpoczynek. Wszystko wśród zieleni i kwiatów, przy dużej fontannie. Dzieci w tym czasie na pewno chętnie skorzystają z elektrycznych pojazdów. Zakupimy tutaj też jedzono do karmienia zwierząt (między innymi marchewki dla koni). Można także po prostu skorzystać z usług wspomnianej wcześniej restauracji i zjeść posiłek na przykład w klimatycznej altanie na wodzie.

Port 2000 zdecydowanie polecamy zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych !

informacje

Mostki, woj. Lubuskie, pow. świebodziński, gmina Lubrza

poradnik
  • Można zabrać wózek (ale teren jest nierówny)
  • Nie polecam zabierania rowerków
  • Chodzi się głownie po trawie, więc hulajnoga odpada
  • Jest plac zabaw
  • Jest kawiarenka na terenie zoo
  • Restauracja na terenie stacji
  • Są toalety

Wstęp darmowy.

Na dmuchańce wstęp 20 zł dziecko / wejście

najnowsze wpisy:

ciekawostka (132) cmentarz (9) Czyste piękno (1) dolnośląskie (49) jezioro (5) kamper (28) kaplica (8) kaszuby (7) kościół (27) las (7) life&parenting (2) lubuskie (92) mapa (1) mauzoleum (29) militarne (7) most (2) muzeum (11) opolskie (6) park (99) pałac (69) plac zabaw (61) plaża (15) pomorskie (6) ruiny (56) wielkopolskie (17) wieża (12) zabytek techniki (4) zachodnio-pomorskie (2) zamek (21) śląskie (1)


Udostępnij

Dodaj komentarz