Przejdź do treści

PORT 2000 – MINI ZOO – CZYLI NAJFAJNIEJSZA STACJA BENZYNOWA NA ŚWIECIE. MOSTKI, woj. Lubuskie

Udostępnij

Stacja benzynowa, parking dla ciężarówek, myjnia samochodowa, restauracja, sklep. I nie byłoby w tym miejscu obsługi podróżnych nic nadzwyczajnego, gdyby nie niesamowita fantazja właścicieli. MOP, mini-zoo, centrum rozrywki, stacja benzynowa, port 2000… zwał jak zwał. Grunt, że jest mega ! Zapraszamy do zapoznania się z tym świetnym miejscem.

Mini zoo w Mostkach nie takie mini.

Parkujemy przy stacji benzynowej i przez zarośnięte, nic nie zapowiadające przejście, wkraczamy do magicznego ogrodu. Jednym z wejść wchodzimy na Mostek Zakochanych, drugim weszlibyśmy na kładkę i równie romantyczną altanę. I kogóż tu spotykamy? Wielkie, kolorowe ryby. Są bardzo dobrze widoczne. Co to oznacza dla rodziców? Ano to, że już od samego początku ciężko będzie przemieścić latorośle dalej. A dalej dzieje się, oj dzieje.

Zwierzęta, dinozaury i zieleń.

Przekonawszy dziecki, że dalej też jest fajnie, mijamy kolejny staw, tym razem zamieszkiwany przez nie-zwyczajne łabędzie. Następnie, gdy już nadziwimy się tym nietypowym ptakom wyruszamy w dalszą drogę. Dalej zatrzymują nas jeszcze króliki, kozy, włochate, dziwne krowy, przyjazne zebry, jeleń albinos, strusie giganty i wiele, wiele, wiele innych bardzo towarzyskich zwierząt. Jest niesamowicie ciekawie, nawet dla dużych turystów. Dodatkowo wszystko wśród zieloniutkiej, równo przystrzyżonej trawki, licznych kwiatów, krzewów i dinozaurów. (Ogromny tyranozaur gotowy do ataku budzi niemały respekt ; ) )

Dodatkowe atrakcje.

Dalej, między licznymi alejkami i zaroślami znaleźć można niewielki plac zabaw (w towarzystwie dostojnych gołębi i kurczaków). W zasadzie prawie wszystko tutaj jest darmowe i dostępne. Jest jednak też atrakcja płatna w postaci ogrodzonego terenu z dmuchańcami, długą tyrolką i w zasadzie… nie wiele więcej. Wstęp to jest 20 zł za wejście od dziecka (rodzice za darmo). My nie korzystamy, bo atrakcji w parku jest tyle, że nawet nie mamy czasu na dodatkowe ; ) 

Najfajniejszy mop na świecie.

Na terenie zoo znajduje się także niewielkie stoisko z kawą, lodami i innymi fast-foodami. Do tego wiele stolików na piknikowanie i odpoczynek. Wszystko wśród zieleni i kwiatów, przy dużej fontannie. Dzieci w tym czasie na pewno chętnie skorzystają z elektrycznych pojazdów. Zakupimy tutaj też jedzono do karmienia zwierząt (między innymi marchewki dla koni). Można także po prostu skorzystać z usług wspomnianej wcześniej restauracji i zjeść posiłek na przykład w klimatycznej altanie na wodzie.

Port 2000 zdecydowanie polecamy zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych !

informacje

Mostki, woj. Lubuskie, pow. świebodziński, gmina Lubrza

poradnik
  • Można zabrać wózek (ale teren jest nierówny)
  • Nie polecam zabierania rowerków
  • Chodzi się głownie po trawie, więc hulajnoga odpada
  • Jest plac zabaw
  • Jest kawiarenka na terenie zoo
  • Restauracja na terenie stacji
  • Są toalety

Wstęp darmowy.

Na dmuchańce wstęp 20 zł dziecko / wejście

najnowsze wpisy:

ciekawostka (81) cmentarz (9) Czyste piękno (1) dolnośląskie (44) jezioro (5) kamper (27) kaplica (8) kościół (21) las (7) life&parenting (2) lubuskie (64) mapa (1) mauzoleum (19) militarne (4) muzeum (4) opolskie (2) park (57) pałac (46) plac zabaw (36) plaża (14) ruiny (35) wielkopolskie (14) wieża (10) zachodnio-pomorskie (1) zamek (12)


Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.