PARK KRASNALA #1 – NIC DODAĆ, NIC UJĄĆ. NOWA SÓL, woj. Lubuskie

Udostępnij

Miejsce odwiedzane przez rodziny z dziećmi z całego województwa, a może i kraju. Obszar nagrodzony za najlepszy kompleks rekreacyjno – sportowy podczas konferencji „Transgraniczna aktywność sportowa i rekreacyjna”. Park Krasnala, skateparki, mini zoo, park linowy… i wiele, wiele innych! Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Przybliżamy Wam dzisiaj: Nadodrzański Park Rekreacyjny w Nowej Soli. Zapraszam!

Największy krasnal na świecie w Nowej Soli !

Na początku Park Krasnala wita nas Największymi Krasnalami na świecie! (serio, potwierdzone wpisem do księgi rekordów Guinnesa!) Dalej jest już tylko lepiej. Wielość przeróżnych placów zabaw z licznymi instalacjami do zjeżdżania, huśtania, kręcenia, wspinaczki i czego tylko dziecięca kreatywność zapragnie. Całość przepleciona piaskownicami i ogromną ilością wszelkiej maści figur – od zwierząt domowych , przez dinozaury po przeróżne krasnale. Jest kolorowo i ciekawie! Na każdym kroku zaskakuje nas coś nowego : )

Wiele ścieżek i alejek wiedzie przez bogatą zieleń i liczne, kolorowe kwietne rabaty.

Są miejsca do posiedzenia, do zrobienia pikniku, nawet do grillowania. Można spokojnie, z ławek obserwować bawiące się bombelki, lub siąść gdzieś w zaciszu i zwyczajnie odpocząć. Są też oczywiście obiekty małej gastronomii, można zjeść, można wypić kawkę lub pograć na automatach. Maluszki mogą za opłatą przejechać się między innymi ciuchcią lub elektrycznymi pojazdami, których jest naprawdę bogaty wybór. Dodatkowo znajduje się tu jeszcze bardzo fajna sala zabaw i kino 8D!

Mini zoo w Parku Krasnala.

Naszym stałym punktem odwiedzin Parku Krasnala w Nowej Soli są zawsze zwierzątka. Daniele, strusie, kangury, króliczki, szopy śpiochy, papugi, lamy i wiele innych. Każde przyzwyczajone do odwiedzin i radośnie reagujące na gości. Kozy i owce chętnie wystawiają łepki i dają się głaskać (z nadzieją na małą przekąskę), a przecudowne pawie prezentują swoje okazałe pióra.

Wodny Świat.

Idąc dalej, dotrzemy do tzw. Wodnego Świata. Tam, nad niewielkim stawem, można spędzić czas na piaszczystej plażyczce (zdaje się, że aktualnie obowiązuje zakaz kąpieli). Tutaj zdecydowanie polecam zajrzenie do paszczy rekina oraz odwiedzenie domku Flinstonów. Jest lodziarnia, często są też dmuchańce i inne mniej lub bardziej tymczasowe atrakcje (m.in. Bardzo fajne imprezy i festyny dla dzieci).

Park Krasnala to miejsce, które pochłonie Was na wiele godzin.

Z doświadczenia wiem, że ciężko dzieci stąd zabrać ; ) A przecież miejsce oferuje jeszcze wiele innych atrakcji. Idąc dalej, bardziej w głąb terenu Nadodrzańskiego Parku Rekreacyjnego – docieramy do Parku Fizyki, mijamy tor do jazdy bmx’ami, park linowy, Skatepark z bardzo! bogatą ofertą dla aktywnych, mini golf oraz tajemniczą górkę Pana Jurka. Ale to nie koniec, bo na końcu docieramy jeszcze do wielkiego parku, w którym można pospacerować wokół jeziorka lub skorzystać z usług Wake-Parku.

Więcej o pozostałych atrakcjach Nadodrzańskiego Parku Rekreacyjnego w Nowej Soli na łamach misia w teczce już niebawem! Śledźcie nas na naszej stronie facebookowej: facebook.pl/zmisiemwteczce

informacje

Park Krasnala – Nowa Sól, woj. Lubuskie, pow. Nowosolski

poradnik

Czas pobytu – ile wlezie 😉

  • Można zabrać wózek
  • Da radę pojeździć rowerkiem (zarówno na spokojnie jak i całkiem wyczynowo!)
  • Śmiało zabierajcie hulajnogi ; )
  • Jest piach, jest trawa – sprzęt kopalniany i koce wskazane : )
  • Są toalety
  • Jest wielki, bezpłatny parking

Strefy dostępne nieodpłatnie, otwarte w wyznaczonych godzinach

więcej na stronie: http://park-krasnala.pl/#atrakcje

NAJNOWSZE WPISY

ciekawostka (133) cmentarz (9) Czyste piękno (1) dolnośląskie (50) jezioro (5) kamper (28) kaplica (8) kaszuby (7) kościół (27) las (7) life&parenting (2) lubuskie (92) mapa (1) mauzoleum (29) militarne (7) most (2) muzeum (11) opolskie (6) park (99) pałac (69) plac zabaw (61) plaża (15) pomorskie (6) ruiny (56) wielkopolskie (17) wieża (12) zabytek techniki (5) zachodnio-pomorskie (2) zamek (21) śląskie (1)


Udostępnij

Dodaj komentarz