ZIELONA GÓRA DLA DZIECI #1 – PARK ZIELONY PRZYSTANEK, woj. Lubuskie

Udostępnij

Zielona Góra dla dzieci robi coraz więcej. Bardzo miło nam na to patrzeć i jeszcze przyjemniej z tego korzystać. Zachęcamy do poznawania i odwiedzania tego skromnego i niezwykle urokliwego miasta. Przedstawiamy nieoczywiste miejsca tej lubuskiej wizytówki. Tym razem będzie to Park Zielony Przystanek. Zapraszam!

Tajemniczy skwer.

Między ulicami Nową, Lechitów i W. Orkana w Zielonej Górze jest sobie niewielki skwer. Wydawałoby się, że ot drzewa, jakieś krzaki. Ale nie koniecznie. Ponieważ w środku jest bardzo fajne i ciekawe miejsce. Jest to kolejna świetna inicjatywa, którym zawsze chętnie przyklaskujemy. Tym razem jest to  Park edukacyjno – rekreacyjny Zielony Przystanek.

Park Zielony Przystanek.

Już na początku, po wejściu na teren Parku Zielony Przystanek, trafiamy do pierwszych tablic edukacyjnych. Skwer podzielony jest na oddzielne strefy: wiedza o przyrodzie, zwierzętach, ptakach oraz ekologii. Jak zwykle okazuje się, że jest to strzał w dziesiątkę. Już tutaj utknęliśmy. Nasza mała trzylatka kręciła  wszystkimi napotkanymi sześcianami, pięciolatek natomiast (ku memu zdziwieniu) rozwiązywał zagadki i zadania. W  pewnym momencie musieliśmy ich namawiać żeby poszli dalej ; ) 

Zielona Góra dla dzieci i dorosłych.

Dalej znajduje się Polana rekreacyjna. Pod tą nazwą kryją się plac zabaw oraz wielka, drewniana wieża widokowa! (nazwana przez nas rakietą, w celu nadania prędkości zbierającym się do wyjścia a domu dzieciom – kto wie, ten wie… ; ) ). W każdym razie, na pewno nie powiedziałabym, że jest to zwykła wieża. Jest to budowla zdecydowanie dostosowana do młodszych użytkowników. Dlatego dorośli – no cóż, muszą schylić głowę ; ) 

Leśne cymbały w Zielonym Przystanku.

Można tutaj skorzystać z niewielkiej siłowni plenerowej lub po prostu pospacerować alejkami. U nas hitem okazały się skoki w dal (po 10 latach znajomości z Panem Mążem dowiedziałam się, że skacze jak gazela ; ) ). Na koniec gra na leśnych cymbałach oznajmiająca, że Misie opuszczają ten przyjemny przybytek ; ) ( I jeszcze szybkie dopasowanie zwierzątek do ich mieszkanek. No nie można minąć tych tablic tak po prostu… )

Zielona Góra dla dzieci przygotowała wiele innych atrakcji (m.in. Park Botaniczny), które będziemy dla was stopniowo recenzować. Zaglądajcie do nas i polubcie nas w mediach społecznościowych, żeby być na bieżąco!

informacje

Zielony Przystanek – Zielona Góra, woj. Lubuskie, pow. Zielonogórski

(przy ul. Nowa / Lechitów)

poradnik

Czas pobytu – ok. 1 h

  • Można zabrać wózek
  • Można zabrać hulajnogę / rowerek
  • Jest plac zabaw
  • Nie ma toalet
  • Duży parking przy ul. Nowej

Czynne całą dobę.

Wstęp darmowy.


Udostępnij

Dodaj komentarz