OGRÓD BOTANICZNY I BAJKOWA ZAGRODA. ZIELONA GÓRA, woj. Lubuskie

Udostępnij

Ponad pięćset gatunków roślin, mini zoo, egzotyczne zwierzęta i park rozrywki dla najmłodszych. Ogród Botaniczny w Zielonej Górze przetestowany na dzieciach! Zapraszamy na wycieczkę po tym niesamowitym miejscu.

Ambitna architektura i Titanica ćwierć.

Na dobry początek do ogrodu botanicznego wchodzimy przez bardzo ciekawy pawilon. Architektoniczna perełka okolic bez dwóch zdań. Obowiązkowo należy dać mu kilka sekund uwagi, zanim udamy się dalej ; ) W obiekcie znajdują się toalety i kasa biletowa. Koszt to około 1 – 2 zł za osobę, dlatego śmiało polecamy to miejsce każdemu. Już po wejściu można skorzystać z usług małej kawiarenki z lodami i przysiąść przy stoliku z widokiem na niewielki stawik. Pływają w nim kolorowe karpie, które chętnie podpływają do brzegu. Możemy też odegrać chyba najbardziej znaną i romantyczną scenę z dziejów kinematografii, o ile mamy swojego DiCaprio pod ręką ; )

Ogród botaniczny w Zielonej Górze.

Dalej ścieżka prowadzi do pierwszej części parku. Spacerując licznymi, wijącymi się alejkami ogrodu, przechodząc po mostkach, idąc zielonymi tunelami, odnajdujemy bardzo pokaźne zbiory przeróżnej roślinności. Piękne, kwieciste krzewy, drzewa, kwiaty towarzyszą nam niezmiennie podczas odwiedzania tego malowniczego miejsca. Każdy egzemplarz opatrzony jest opisem z nazwą, a teren ogrodu dzieli się tematycznie na tzw. strefy roślinne. To na pewno wielka gratka dla miłośników przyrody. Przyjeżdżamy tutaj prawie od początku istnienia tego miejsca i od lat obserwujemy jak się ono pięknie rozwija i jak rośnie na naszych oczach.

Prawie tipi, na chwile relaksu.

W centrum założenia zbudowana jest wielkie, drewniane tipi. W środku znajdują się leżaki, które możemy wyciągnąć na zewnątrz i ułożyć się na zieloniutkiej trawie na placu wokół. Z kawką w kubku termicznym i ciastkami marchewkowymi domowej roboty oczywiście. Można też naszym śladem zabrać koc i urządzić piknik. Możliwości jest wiele : )

Mini Zoo i … surykatki!

Drugą część tego zielonogórskiego ogrodu stanowi przede wszystkim mini ZOO i park rozrywki dla dzieci. Wchodzi się tutaj przez wielką figuro – bramę, za którą, jak mamy szczęście, osobiście przywita nas ogromne, gadające drzewo. Tak – GADAJĄCE DRZEWO. Ale ono uwaga – nie tylko mówi, ale też patrzy! Tu i tam patrzy… No powiem tak – dla samego widoku uciekającego gdzie pieprz rośnie z przerażeniem dziecka – warto choćby samo drzewo odwiedzić ; ) Także nastawiajcie kamery i pamiątka na osiemnastkę latorośli – bezcenna.

Park rozrywki.

Jak już dogonicie i uporacie się z rozszarpanymi na strzępy emocjami waszego dziecka (i przestaniecie dusić się ze śmiechu), można udać się na eksplorację tego przybytku dziecięcej rozpusty. My zwyczajowo na pierwszy rzut odwiedzamy surykatki. Najsłodsze zwierzątka świata ! (Dla fanów tych ciekawskich łepków polecam niesamowity fabularny dokument pod zaskakującym tytułem: „Surykatki”.) Jeżeli ludzie dzielą się na psiarzy i kociarzy, to my zdecydowanie wpadamy do worka z kategorią „inne” i jesteśmy całą duszą surykatkarzami.

Na drodze co chwila napotykamy na liczne postaci z bajek.

Na przykład zbijamy piąsteczkę z Kotem w butach, zasiadamy w karocy Kopciuszka, zaglądamy do chatek krasnoludków, nadgryzamy domek Baby Jagi i tulimy Pana Gąsienniczka. Zaliczamy każdą możliwą zjeżdżalnię, tunel i tor przeszkód. Odpoczywamy na łabędziowych ławeczkach, obchodzimy stawy dookoła, a w międzyczasie prowadzimy mniej lub bardziej inteligentne dysputy z baranami i kozami. Dodatkowo z podziwem zaglądamy do majestatycznych, przepięknych pawi i kolorowych papug. Witamy się z królikami, a na do widzenia robimy „pa-pa” elegancko kroczącym ku nam z nadzieją na daninę Danielom.

Na sam koniec szybkim krokiem mijamy zdziwionego Pana Dęba i tak kończy się przygoda w zielonogórskim ogrodzie botanicznym. Podsumowując, czy nasze dzieci pokochały to miejsce? Bez wątpienia !

POLECAMY RÓWNIEŻ:

informacje

BAJKOWA ZAGRODA, Zielona Góra, woj. Lubuskie

poradnik

Czas pobytu: minimum 1 h

  • Można zabrać wózek.
  • Można zabrać rowerek/hulajnogę.
  • Jest duży parking.
  • Jest kawiarenka.
  • Są toalety (przy wejściu i w części dla dzieci)
  • Zaleca się zabranie sprzętu kopalniano-piaskownicowego

Wstęp płatny. (1-2 zł/os)

Godziny otwarcia: 9:00 – 19:00

NAJNOWSZE POSTY:

ciekawostka (137) cmentarz (9) Czyste piękno (1) dolnośląskie (52) jezioro (5) kamper (30) kaplica (8) kaszuby (7) kościół (27) las (7) life&parenting (2) lubuskie (93) mapa (1) mauzoleum (29) militarne (7) most (2) muzeum (11) opolskie (6) park (100) pałac (70) plac zabaw (61) plaża (15) pomorskie (6) ruiny (58) wielkopolskie (17) wieża (12) zabytek techniki (7) zachodnio-pomorskie (2) zamek (21) śląskie (1)


Udostępnij

Dodaj komentarz