MUZEUM KOLEJNICTWA W KOŚCIERZYNIE. KASZUBY Z DZIEĆMI

Udostępnij

Pobyt na Kaszubach z dzieckiem, które ubóstwia pociągi i nie odwiedzenie tego miejsca byłoby błędem. My go nie popopełniliśmy, dlatego dzisiaj możemy zaprezentować wam ten mały raj, dla małych amatorów kolejnictwa. Przedstawiamy zatem Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie.

Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie

Z bombelkiem w wózku i czterolatkiem wizytę w Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie rozpoczynamy od odwiedzenia pociągów na torach. Długie, z wieloma wagonami, parowe olbrzymy ściągają nas jak magnes. Można pomiędzy nimi chodzić, oglądnąć z każdej strony, zajrzeć do środka. Spotkaliśmy też lokomotywę elektryczną, drewniane wagony, dźwigi i intrygujący, wąskotorowy płóg śnieżny.

Ciuchcia Lilipucia

Jeżeli wykupi się taką opcję, można przejechać się tutaj ręczną drezyną! Wrażenia gwarantowane (o ile nie pracujesz w kolei i nie musisz jeździć drezyną na co dzień… ) Ale uwaga – nie jest łatwo i nie dość, że trzeba za to płacić, to jeszcze trzeba samemu napędzać. Dobrze, że jest Pan Mąż ; ) Inaczej natomiast ma się sprawa z ciuchcią Lilipucią. Ona jeździ sama. I jest bardzo, bardzo mała ; )

Odwiedź Garaż dla Ciuchć w Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie.

Następny odwiedzamy garaż dla ciuchć. A w nim jest bardzo fajnie – jak stwierdza nasze synowie. Bo nie dość, że są tam pociągi (rzecz jasna), to jeszcze do niektórychch można wejść. Na mnie największe wrażenie zrobił wagon, zaaranżowany na wagon sanitarny. Relacje i opowieści spisane na tablicach warto przeczytać. Ponadto są też pomieszczenia techniczne, tematyczne, sprzęty, silniki i ruchome makiety!

Pan co niejednemu zagwarantował lekki zawał i koszmary nocne ; )

Do kilku lokomotyw parowych można wejść, co było chyba największą atrakcją dla małego miłośnika kolei. Weszliśmy zatem między innymi do „Starego Pita” i mogliśmy poczuć się jak najprawdziwszy kierowca parowozu! (Albo ładowacz, w przypadku rodziców, wiadomo). A Ty kim byś był? Ładowaczem czy motorniczym? ; )

Największe i najciekawsze zbiory na Pomorzu!

Zdaje się, że zbiory Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie są największe w całej północnej części kraju. I faktycznie, znajduje się tutaj wiele zabytkowych perełek kolejnictwa. Dodatkowo w Kościerzynie znajduje się jeszcze Muzeum Akordeonu oraz Muzeum Ziemi Kościerskiej. My ich nie odwiedziliśmy, natomiast poszliśmy do Muzeum Aut Amerykańskich! Więcej o nim w kolejnym naszym poście o KASZUBACH Z DZIEĆMI.

WIĘCEJ FAJNYCH MIEJSC NA KASZUBACH I POMORZU?

ZAPLANUJ Z NAMI CAŁY URLOP!

…..Więcej

informacje

Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie, woj. pomorskie, pow. kościerski


Udostępnij

Dodaj komentarz