WIEŻA DOBRZE UKRYTA? – LUBINICKO, woj. Lubuskie

Udostępnij

Wieża, która budzi we mnie ogromny sentyment, musiała się tutaj pojawić. Po latach odnaleziona, nie bez trudu, nic się nie zmieniła. Zapraszam do odwiedzenia z nami tego urokliwego miejsca. Przedstawiam ruiny wieży w Lubinicku, koło Świebodzina.

Wieża – której nie widać.

Na początek do wieży należy się dostać. Niby banał, ale czy na pewno? Dojazd polną drogą i zgadywanie – czy to już tu? A może tutaj? Nie, tu nic nie ma. O tutaj! Nie na pewno nie, jedź dalej. No przyznam, że choć za tak zwanej panienki bywałam tutaj nie raz – teraz miałam niemały kłopot z odnalezieniem właściwej ścieżki prowadzącej w głąb lasu. Ale uf, udało się.

Wieża w Lubinicku.

Wysoka, dość dobrze zachowana, ceglana wieża, pięknie chowa się wśród gęstych drzew. Dzięki tak żmudnym i długim poszukiwaniom (a lasek nie jest duży, więc w sumie wstyd) odnalezienie zguby jest jeszcze przyjemniejsze! Dla zwiększenia ilości wrażeń polecam spacer lasem, od strony wioski. (A dla zmniejszenia wrażeń po prostu można zapytać lokalsa o drogę ; ) ) Kiedyś wejście było otwarte, można było posiedzieć w środku, wyjrzeć przez okno. Dziś jednak wszystko jest zamurowane.

informacje

Lubinicko, woj. Lubuskie, pow. Świebodziński, gmina Świebodzin

poradnik
  • Droga leśna – zachęcam do spaceru
  • Pod samą wieżę nie da się dojechać wózkiem, lepiej zabrać chustę/nosidło
  • Praktycznie do samej wieży można dojechać autem
  • Z racji, że to las zachęcam do pełnego obuwia, długich spodni oraz użycia środków na kleszcze

Udostępnij

Dodaj komentarz