ZIELONA GÓRA – PALMIARNIA I WZGÓRZE WINNE BYCIA FAJNYM, WOJ. LUBUSKIE

Udostępnij

Dotychczas w Zielonej Górze pisaliśmy Wam o Bajkowej Zagrodzie, Zielonym Przystanku i Gęsich Tarasach. Przyszła pora na jedną z czołowych atrakcji tego wojewódzkiego miasta. Oto Palmiarnia – Zielona Góra.

Palmiarnia – Zielona Góra

Palmiarnia – Zielona Góra – tego miejsca chyba niewielu przedstawiać trzeba. My od lat chętnie ją odwiedzamy. Bombelki już od wejścia robią znaczące „łał”, widząc światełka w podłodze i wielki wodospad w budynku (tak, dzieciom wiele nie trzeba). Potem kolejne zachwyty na piętrze – na kładce, wśród liści różnych egzotycznych roślin. Następnie na najwyższym poziomie – chodząc ponad koronami drzew.

Sama palmiarnia to symbol Zielonej Góry,

a historia „tropikalnych” roślin na Winnym Wzgórzu zaczyna się w 1961 r. gdy na tyłach niewielkiego domku winiarskiego (z 1818 r.!) dobudowano szklarnię. Palmy mają to do siebie, że rosną więc rosła też sama palmiarnia – rozbudowywano ją już 5 razy. Obecna jej forma to wynik prac z lat 2006-2008. Rośliny mają jeszcze trochę miejsca, ale nie ma co czekać. Zachęcamy do odwiedzenia już teraz! Choćby tylko aby popatrzeć na panoramę winnego grodu.

I zwierzątka są i dobre jedzenie.

Po podniebnym spacerze i oderwawszy się od strumyka w podłodze holu, udajemy się w najciekawsze zakamarki. Sama osobiście zawsze będąc w okolicy zaglądam na chwilę do nich. Przedstawiamy urocze żółwiki i fascynujące giganto-ryby. Sądząc po ilości bombelków oblepiających szyby akwiarium i terrarium – to raczej ich ulubione miejsce ; ) No i restauracja jest (polecam suflet czekoladowy!) ; )

Wzgórze winne (bycia bardzo fajnym miejscem!)

Zielona Góra ostatnimi laty rozwija się naprawdę prężnie. Zwłaszcza jeśli chodzi o atrakcje dla dzieci. Ale i nie tylko. Wokół Palmiarni czas spędzić można w bardzo przyjemnym otoczeniu. Wszystko jest nowe, estetyczne i ciekawe. Są leżaki, Piwnica Winiarska, w której można skosztować co nieco lokalnego specjału, piękna, zadbana roślinność i liczne atrakcje.

Plac zabaw i labirynt!

Oprócz miejsca do odpoczynku jest też miejsce dla najmniejszych. Plac zabaw – tematyczny – z robalami i pompą do zabawy wodą. Nasze małe misie były zachwycone. W labiryncie, który mógłby być wprawdzie nieco trudniejszy (starszy przebiegł go 3 razy) też spędzamy miły czas. Tzn. dzieci spędzają, Pan Mąż dba, coby się nie pogubiły, a ja oglądam widoki z platformy ; )

Sky Park – Zielona Góra

Jakieś 100m od palmiarni odwiedziliśmy jeszcze bardzo fajny dach pewnego parkingu. A więcej o nim napisaliśmy > o tu <

informacje

Zielona Góra, woj. Lubuskie, pow. zielonogórski

  • do Palmiarni wstęp jest darmowy
  • w środku są toalety i miejsce do przewijania dziecka
  • w palmiarni mieści się restauracja oraz kawiarnia

OBSERWUJ NAS W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH!

Polub nas i bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami na blogu!


Udostępnij

Dodaj komentarz