GĘSIE TARASY – DOROŚLI TEŻ DADZĄ RADĘ – ZIELONA GÓRA ATRAKCJE DLA DZIECI

Udostępnij

Zielona Góra oferuje coraz więcej atrakcji dla najmłodszych. Jest już Sky Park, Palmiarnia, Muzeum Przyrodnicze, Ogród Botaniczny i jeszcze więcej. Tym razem zatrzymamy się na chwilę na jednej z nich – Zielona Góra i jej Gęsie Tarasy.

Gęsie Tarasy – Zielona Góra

Gęsie Tarasy Zielona Góra, w Dolinie Gęśnika, to nic innego jak tor przeszkód, tylko że zlokalizowany nad ziemią. A w tym przypadku dość wysoko nad gruntem ; ) Całość obejmuje dwie trasy, zjeżdżalnie i wielopoziomową wieżę.

Wejście na Gęsie Tarasy w Zielonej Górze możliwe jest w pogodne dni. Kiedy pada – atrakcja jest zamykana – warto śledzić to na ich stronie fb – link tutaj -. Nasze małe gąski przyjeżdżają w to miejsce dość często. Bo tu jest po prostu super!

Atrakcje Gęsich Tarasów – Zielona Góra

Tor przeszkód dostosowany jest dla gąsek w różnym wieku – od małych człapek, po duże i bardzo duże. Każdą z przeszkód można ominąć (więc spokojnie – dorośli się nie muszą zmęczyć ; ) ). A jak ktoś się już zdecyduje to będzie musiał pokonać tunele, wspiąć się po drabinkach, przejść po bujających się kłodach… i wiele, wiele innych fajnych rzeczy.

Wyjść z Gęsich tarasów można na trzy sposoby. Pierwszym jest wyjście – wejściem. Drugim – zjazd w zakręconej rurze. Trzecim – zjazd po zjeżdżalni, którą nazywam – zjazd miazgatorem ; ) Osobiście – nie korzystam ; )

Okolica Gęsich Tarasów w Zielonej Górze

Obok Gęsich Tarasów znajdują się jeszce dwa czadowe place zabaw. Jeden ogrodzony dla najmłodszych i drugi … w sumie dla każego. Jeśli wasze gąski odkryją je, to jest ryzyko … jeszcze lepszej zabawy. I dłuższej. Także jadąc do Zielonej Góry na Gęsie Tarasy – zabierzcie prowiant i namioty ; )

Dolina Gęśnika – Gęsie Tarasy Zielona Góra

Gęsie Tarasy są jedynie niewielkim wycinkiem zielonogórskiej Doliny Gęśnika. Spacerując ścieżką dalej, odkryjecie kolejne super miejsce. Pomost nad Gęśnikiem. Ale nie zwyczajny, bo z dziurą. A tak ; ) I tu znowu może się okazać, że utkniecie na dłużej. Natomiast dla małych cyklistów, jeszcze dalej, jest super miasteczko rowerowe do nauki jazdy.

informacje

Gęsie Tarasy, Zielona Góra, woj. Lubuskie, pow. zielonogórski

GĘSIE TARASY – GODZINY OTWARCIA (STAN NA ROK 2023)

OBSERWUJ NAS W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH!

Polub nas i bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami na blogu!


Udostępnij

Dodaj komentarz