ZBIORNIK PAKOSŁAW – NA AKTYWNY I LENIWY WYPOCZYNEK, woj. Wielkopolskie

Udostępnij

Po wcześniejszym odkryciu Zalewu w Rydzynie z chęcią odszukaliśmy i zawitaliśmy nad urokliwy Zbiornik Pakosław. Odwiedzony przy okazji kamperowego tygodnia w Dolinie Baryczy bardzo przyjemnie nas zaskoczył. Jest tu co robić, jest co oglądać, jest gdzie się polenić. No i ten zachód słońca, mmm… przepięknie.

Zalew Pakosław.

Zalew Pakosław to niewielki zbiornik wodny, wokół którego poprowdzona została wygodna ścieżka, z której korzystają chętnie liczni rolkarze, rowerzyści i spacerowicze. Po stronie parkingu znajduje się budynek kawiarni, plaża i niewielki pomost. Kawałek dalej odnajdziemy bardzo fajny plac zabaw, z którego nasze latorośle chętnie korzystają.

Artystyczno-estetyczna strona Zalewu Pakosław.

Wielkim atutem miejsca są niewątpliwie cisza i spokój, chociaż nie wiem co tu się dzieje w letnie, weekendowe wieczory ; ) Warto też bez dwóch zdań zwrócić uwagę na ładnie urządzoną i zadbaną przestrzeń. No i na koniec (albo i na początek) nie omieszkajcie zerknąć na ciekawe, drewniane rzeźby, które malowniczo górują nad piękną, zieloną trawą.

Dolina Baryczy.

A jak już tutaj jesteście to zachęcam również do odwiedzenia Rudy Sułowskiej. To perła przepięknej Doliny Baryczy i niesamowita atrakcja dla dzieci. No a z zalewu to już rzut beretem. Więcej o Rudzie Sułowskiej i jej atrakcjach piszemy tutaj.

informacje

Zbiornik Pakosław, woj. Wielkopolskie, pow. Rawicki, Gmina Pakosław

poradnik

Czas pobytu – elastyczny

  • Można zabrać wózek
  • Można zabrać rowerki, hulajnogi, rowery
  • Jest niewielka plaża
  • Jest plac zabaw
  • Są toalety
  • Jest kawiarnia
  • Zachęcam do zabrania koców i sprzętu piknikowego

Wstęp darmowy, czynne całą dobę.


Udostępnij

Dodaj komentarz