Kto nie zna lub chociaż nie słyszał o Nowogrodzie i przepięknej białej pustyni na Dolnym Śląsku? Może niektórym to miejsce jest znane jako Piaski Kaolin. Tak czy siak, tym razem i my przekonaliśmy się, jak bajeczne jest to miejsce. Zapraszam do zapoznania się naszą fotorelacją z tego magicznego wypadu.

Dojazd i kamperowanie.
Na początek kilka technicznych informacji. Sam dojazd do hałdy piasku do łatwych nie należy. Trzeba wiedzieć jak tam dotrzeć, albo przynajmniej mieć auto z wysokim podwoziem. My naszym kamperem ledwo przedarliśmy się bez większych szkód. Jechaliśmy polną drogą, przez tory kolejowe. Zaparkowaliśmy się przy przepompowni, pod lasem. Spędziliśmy tam nockę z przecudnym widokiem na malownicze jeziorko i spacerujących po „pustyni” turystów.



Zachód słońca w tym miejscu to coś po prostu nie do opisania.
Teren jest prywatny, jednak lokalni mieszkańcy upewniają nas, że właściciele od lat nie interesują się tym miejscem. I faktycznie spotykamy całą masę turystów, fotografów, panien młodych i panów w eleganckich garniturach. Nawet udało nam się zostać świadkami zaręczyn (udanych raczej, Pani wyglądała na zadowoloną ) ; ) No nie dziwię się. To miejsce jest przepiękne. Ciężko to opisać, dlatego zapraszam do obejrzenia zdjęć. A decyzję czy odwiedzić to miejsce, czy nie, zostawiam indywidualnej ocenie : )












Nocleg i świetliki.
Pierwsza nocka w kamperze w tym roku przebiegła wyjątkowo. Wymęczona dwulatka szybko odpadła. Nasze pięcioletnie szczęście natomiast zaaferowane grilo-gniskiem i smażeniem kiełbasek walczyło do późnej nocy. A i my w ramach wakacji nie naciskaliśmy na trzymanie pory spania : ) Syn poznał się ze świetlikami, był zauroczony latającymi światełkami. A było ich nie mało. W końcu i on odpadł. Gitara, śpiewy i przepiękne, gwieździste niebo. Wspaniale : )









POLECAMY RÓWNIEŻ:

Nowogrodziec – Piaski Kaolin, woj. Dolnośląskie, pow. Bolesławiecki, gmina-miejsko wiejska Nowogrodziec

czas pobytu: ile wlezie ; ) (min. 1 h, u nas około 16 godzin z noclegiem)
- Nie ma co brać wózka – maleństwa jedynie w chustę
- Nie ma co brać rowerka, ani żadnych innych pojazdów (chyba, że koparkę ; ) )
- Koc i sprzęt kopalniany dla małolatów zabieramy obowiązkowo
- Lokalni się kąpią w jeziorze, to zostawiam do indywidualnych przemyśleń : )
Teren prywatny, ale otwarty całą dobę.
NAJNOWSZE WPISY:
- LUBUSKA MISS KOLEI. DRZEWCE – DWORZEC KOLEJOWY.UdostępnijNa terenie województwa lubuskiego jest wiele miast i miejscowości, które miały własny przystanek kolejowy. Trzeba przyznać, że sporo zachowało się… Czytaj dalej »LUBUSKA MISS KOLEI. DRZEWCE – DWORZEC KOLEJOWY.
- KOPALNIA SIENIAWA – LUBUSKIE ZABYTKI TECHNIKI I PRZEMYSŁUUdostępnijChyba każdy lubi patrzeć na wspaniałe zamki, olśniewające pałace, urokliwe parki, malownicze kościółki i naturalne krajobrazy. Bycie w miejscach gdzie… Czytaj dalej »KOPALNIA SIENIAWA – LUBUSKIE ZABYTKI TECHNIKI I PRZEMYSŁU
- LUBUSKIE PLAŻE – TOP MISIA W TECZCEUdostępnijZebraliśmy dla Was i zrobiliśmy niewielkie, ale mam nadzieję, że ciekawe zestawienie. Lubuskie plaże, znane i nieznane, które lubimy, cenimy… Czytaj dalej »LUBUSKIE PLAŻE – TOP MISIA W TECZCE
- GŁOGÓW – CZ. II : FOSA MIEJSKA – URZEKAJĄCA I NIEZWYKŁA. Woj. DolnośląskieUdostępnijCzy w Głogowie jest coś ciekawego? Co znajdziemy w nim dla dzieci? Jak spisał się architekt zieleni i czy da… Czytaj dalej »GŁOGÓW – CZ. II : FOSA MIEJSKA – URZEKAJĄCA I NIEZWYKŁA. Woj. Dolnośląskie
ciekawostka (67) cmentarz (9) Czyste piękno (1) dolnośląskie (36) jezioro (5) kamper (24) kaplica (8) kościół (16) las (7) life&parenting (2) lubuskie (56) mapa (1) mauzoleum (14) militarne (4) muzeum (3) park (45) pałac (34) plac zabaw (30) plaża (11) ruiny (28) wielkopolskie (11) wieża (10) zamek (12)