#KAMPER(L)OVE – DOLINA BARYCZY: SZLAK KARPIA: MILICZ – Akwarium i ciuchcie

Udostępnij

Podczas wizyty na Dolnym śląsku odwiedziliśmy wiele zaskakujących, pięknych, malowniczych i przede wszystkich niezwykle ciekawych miejsc. Akwarium plenerowe, pałace, zamek, muzea, najprawdziwsza kolejka wąskotorowa, Stawy Milickie, niesamowite place zabaw i wiele, wiele innych! Zapraszam do poznawania z nami niezwykłego Kolorowego Szlaku Karpia w Dolinie Baryczy !

więcej o szlaku karpia tutaj : http://dnikarpia.barycz.pl/

Kolorowy Szlak Karpia. Cóż to takiego?

Jest to bardzo fajna inicjatywa lokalna, która ma na celu promocję regionu Doliny Baryczy. Na całym tym obszarze rozstawione są w przeróżnych niesamowitych i ciekawych miejscach wielkie, kolorowe karpie! No jak dla nas WOW. Postanowiliśmy nieco zagłębić się w temat i przybliżyć Wam co, jak i gdzie. Co warto, czy warto i dlaczego jak najbardziej warto!

Karpi, a co za tym idzie – miejsc do odwiedzenia i zobaczenia jest … mnóstwo! Nam, w cztery intensywne dni, udało się zdobyć ich 9. Zatem, my na pewno tu jeszcze wrócimy. Zapraszamy i Was!

DZIEŃ 1.

MILICZ STAWAMI I CIUCHCIAMI STOI
Nasz pierwszy karp na liście prowadzi nas w niezwykłe i raczej niespotykane miejsce.

Wielkie akwarium, w którym pływają najprawdziwsi przedstawiciele lokalnych stawów i jezior. Dzieci były zachwycone. Starszak z wielkim zainteresowaniem dowiadywał się, co to ten karp, czy jak wygląda sum. Młodsze pacholę również ciężko było od „ibek” odciągnąć.

Teren jednak ku naszemu zdziwieniu to nie jest jedynie wspomniane akwarium.

Znajdują się tutaj jeszcze liczne zbiorniki z wodą i kolejnymi rybkami do oglądania, są ławki, trawa, jest siłownia i altana, w której odpoczywa wielu przejezdnych rowerzystów. A ponieważ jest to jeden z przystanków bardzo długiej ścieżki rowerowej, na dawnej trasie kolejki wąskotorowej, zdecydowanie polecamy przemyślenie zwiedzania okolicy właśnie tym środkiem transportu. Jeśli ktoś lubi ; )

Spędzamy tutaj zatem nieco więcej czasu, niż zakładaliśmy. Dzieci bawią się wodą, włażą do betonowych studzienek, skaczą po torach. Takie tam typowe zabawy dzieci ; ) Ja w międzyczasie mam możliwość zrobić zakupy w pobliskim markecie i ugotować obiad.

Kto odnajdzie kolejny pociąg?

Nieco zboczywszy ze szlaku karpia, małym (i dużym) fanom kolei, polecamy jeszcze odnaleźć kolejny opuszczony pociąg. Tym razem jest to lokomotywa spalinowa i długi skład osobowy. Tutaj również znajdują się wiaty przystankowe, ponieważ jest to kolejna z wielu atrakcji na trasie wspomnianej już ścieżki rowerowej.

Bawimy tu chwilę i jedziemy kawałek dalej, w kierunku Milickiego Kreatywnego Obiektu Multifunkcyjnego i … Muzeum Bombki!

Dolina Baryczy – Spis atrakcji

< Poprzedni wpis   –  Następny wpis >

informacje

Milicz, woj. Dolnośląskie, pow. milicki, gmina miejsko-wiejska Milicz

poradnik
  • Można zabrać wózek
  • Można zabrać rowerek / hulajnogę
  • Jest toaleta
  • Nie ma placu zabaw
  • W sezonie stoi foodtruck
  • Są ławki ze stołami / altana

Otwarte całą dobę / wstęp darmowy


Udostępnij

Dodaj komentarz