BAŚNIOWE ZATONIE – CZYLI DARMOWY PARK ILUMINACJI POD ZIELONĄ GÓRĄ!

Udostępnij

Kto lubi światełka świąteczne ręka do góry! Ja podnoszę obie i dorzucam nogi. Nic nie jest bardziej klimatyczne niż dużo (powtarzam dużo!) słodkich, świecących radośnie punkcików. Jak nie lubię zimy tak dekoracje zdecydowanie osładzają mi ten ciężki czas. Zatem z radością przedstawiam Baśniowe Zatonie, które kochałam wcześniej, ale teraz to już przepadłam.

Park Książęcy pod Zieloną Górą – Baśniowe Zatonie 2023

Park w tej niewielkiej, wchłoniętej przez miasto Zielona Góa miejscowości to jeden z najciekawszych punktów turystycznych rejonu. Nie dość, że został świetnie „zrobiony” o czym pisaliśmy TUTAJ, to jeszcze cały czas się rozwija! (Czekamy tylko cały czas na plac zabaw… ; ) ). Tymczasem to co się w nim zadziało w tym roku, to już sztos niemal ostateczny. Zobaczcie to sami!

Baśniowe Zatonie w Parku Książęcym.

W okolicach huczy, że po zmroku w Zatoniu jest bajecznie. A co za tym idzie – jest też tłoczno. Potwierdzamy, ciężko jest zaparkować, ale dla chcącego… i takie tam. Więc jak już uda Wam się postawić stopę na terenie parku, zaczyna się magia. Zaś z ust dzieci wydobywa się szczere, głośne „łał”. (Lub z ust mojej czterolatki zszokowane „No coś Ty!!!”)

Park iluminacji – Zielona Góra

Na terenie Baśniowego Zatonia, w godzinach 16:00 – 21:00 codziennie do końca lutego, znajdziecie wiele przepięknych instalacji świetlnych. Damy dworu, cudowna karoca (kopciuszka oczywiście, i nie próbujcie polemizować z małymi dziewczynkami, bo polegniecie.) Wiewiórki na drzewach, paw, łabędzie, bajeczne fontanny i wiele innych.

Park Książęcy w Zatoniu to świetna atrakcja dla dzieci.

Ale moim, i chyba nie tylko moim, zdecydowanym faworytem w Parku Iluminacji Baśniowe Zatonie jest – ŚWIETLNY LABIRYNT! Może nie jest specjalnie skomplikowany, ale na pewno jest prze-fajny. A w środku przejścia, przeszkody, no i kręcące się filiżanki. A w zasadzie to – filiżanki karuzele. Karużelanki?! Filiżele?

Park iluminacji na romantyczną randkę w świetle księżyca.

Natomiast tunelem ze świetlnych bram dotrzecie do pięknej różanej altanki na wzgórzu. A z niej czeka na Was olśniewający widok na rozświetlony zielonymi dekoracjami trawiasty dywan i ruiny pałacu w tle. No jest pięknie. Na deser można udać się do Cafe Orangerie lub kupić ciepły napój w food-trucku (czy drink-trucku?). Byle szybko, bo na odwiedzenie tego romantycznego, baśniowego miejsca zostało niewiele czasu ; )

informacje

Zatonie, woj. Lubuskie, osiedle administracyjne Zielonej Góry

Czas pobytu: min. 1 h

  • śmiało można zabrać wózek i rowerek
  • nie ma placu zabaw
  • znajduje się tutaj kawiarnia
  • jest parking (z drugiej strony parku, kawałek trzeba będzie przejść)
  • park jest duży więc polecamy wygodne obuwie

Wstęp darmowy.

Czynne całą dobę.

Godziny pracy kawiarni na oficjalnej stronie Cafe Orangerie

/ Więcej najświeższych informacji na: https://www.facebook.com/parkzatonie/ /

OBSERWUJ NAS W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH!

Polub nas i bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami na blogu!


Udostępnij

Dodaj komentarz