PARK GIGANTÓW – STRYSZA BUDA. KASZUBY NA URLOP

Udostępnij

Tydzień na zwiedzenie Kaszub to nie jest wiele. Serio. Jest tutaj bardzo dużo atrakcji dla każdego. My skupiamy się na miejsach, które warto lub da radę odwiedzić z dziećmi. Okolice Stryszej Budy zdecydowanie wpisują się w nasze wytyczne. Przedstawiamy zatem Park Gigantów!

Kaszuby – Park Gigantów w okolicy Stryszej Budy

W poprzednich wpisach pokazaliśmy Park Miniatur i Kaszubski Gracik, które są mniej lub bardziej, częścią tego samego założenia. Teraz zatem pora na ostatnie, ale nie mniej fajne miejsce, czyli – Kaszuby i Park Gigantów! Jest on w zasadzie przyklejony do Gracika, więc w naszym przypadku wystarczy przejść za płot i oto rozpościera się przed nami widok na wieeelki plac zabaw ; )

Park Gigantów, Park Miniatur, Kaszubski Gracik – Kaszuby

Tutaj też odkrywamy między innymi drewianą wieżę/platformę, na którą można wejść i z góry obejrzeć założenie. I oczywiście widok na piękną, polską, kaszubską panoramę. Jest też klasyczny plac zabaw, a do tego taki mini małpi gaj dla najmłodszych. Są też liczne gry terenowe, z których zachęcam skorzystać. Znajduje się tutaj również gastronomia, gigantyczne sztućce, krzywe lustra, które wybitnie rozbawiają naszego młodocianego i na prawdę dużo więcej małych (i wielkich) ciekawostek.

Ogromne owady

Z tego wielkiego, bez dwóch zdań – czadowego – placu, udać się można (a nawet trzeba ; ) ) w bardzo ekscytującą podróż. Wyobraźcie sobie jakby to było, gdyby spotkać w lesie pająka, wielkości sporego samochodu, albo dwumetrową modliszkę? (uwaga na głowy Panów Mężów ; ) ). Trasa zaczyna się na skraju lasu, wiedzie leśnymi ścieżkami. Kierunek zwiedzania jest oznaczony.

Wielkie ptaki

Oprócz wielkich owadów spotkacie też inne, niemałe stworzenia ze świata fauny. Na przykład nasz ulubiony ptak – sowa, której wyrazu twarzy (dzioba?) nigdy nie zapomnimy. To pewne. Albo robiący niesamowite wrażenie ogromny orzełek, czy też ukryty, zapracowany dzięcioł. No świetne miejsce i świetnie zaaranżowane. Sama trasa nie jest bardzo długa, ale dzieci może zmęczyć. Dlatego krótszym nóżkom zachęcam dać rowerki biegowe. A wózek zmienić na nosidło ; )

Park Gigantów powinien mieć… wielką zjeżdżalnie! Ot Kaszuby.

Na koniec, jako wisienkę na torcie uciech i ekscytacji przedstawiamy jeszcze najfajniejszą zjeżdżalnie na Kaszubach! Może nawet w Polsce. Zjeżdżalnia z samolotu. Tak, z samolotu! Wchodzi się po schodach, przechodzi przez samolot i można zjechać z drugiej strony. Ja nie zjechałam, bo nie chcieli mi dać spadochronu i uznałam, że to nie rozsądne ; P Podsumowując – czadowy Park. Parku Gigantów – napewno do Ciebie jeszcze wrócimy!

duże białe, ze skrzydłami to zjeżdżalnia, jakby kto pytał ; )

NA TERENIE ZAŁOŻENIA SĄ JESZCZE:


KASZUBSKI GRACIK


PARK MINIATUR

informacje

PARK MINIATUR – STRYSZA BUDA, WOJ. POMORSKIE, POW. KARTUSKI, GMINA KARTUZY


Udostępnij

Dodaj komentarz