OGRÓD ZMYSŁÓW – CHYRZYNO, PRZYGODA „UJŚCIEM WARTY” #3, woj. Lubuskie

Udostępnij

Kolejny punkt obowiązkowy, przy okazji naszej kilkudniowej przygody z niezwykłym Parkiem Narodowym „Ujście Warty”. Wieża widokowa, Centrum Edukacyjne z szeroką ofertą dydaktyczną, no i On. Ogród zmysłów – Chyrzyno.

Ogród zmysłów – Chyrzyno w Centrum Edukacyjnym „Ujście Warty”

Centrum Edukacyjne „Ujście Warty” ma bardzo bogatą ofertę dydaktyczną dla szkół i przedszkoli. Ale turyści indywidualni również są mile widziani. Za budynkiem znajduje się nieduży, ale bogaty w atrakcje skwer. Już od samego wejścia na jego teren trafiliśmy na pierwsze cikawostki i instalacje dla dzieci. Aby zaliczyć je wszystkie zarezerwujcie min. godzinę.

Bez wątpienia, ogród zmysłów dostarcza przeróżnych wrażeń. Chociażby w trakcie spaceru docieramy między innymi do zagajnika motyli, którym to zapachy i kolory tworzą niemal idylliczny klimat… Gdzie indziej, za pomocą „śmieci” wydajemy odgłosy różnych zwierząt. Krótko mówiąc – w niebanalny sposób uczy i bawi.

Ścieżkę zmysłów odnajdujemy w międzyczasie, w trakcie spaceru alejkami ogrodu. Jak na rzetelnych urzytkowników dziecięcych atrakcji przystało – wszyscy chętnie z niego korzystamy. Przejście nim (bosą stopą!) to nie lada wyczyn… Panowie pokonali CAŁĄ trasę, bez wyjątków ; ) Panie natomiast – cóż, rzućmy na to zasłonę milczenia… ; )

Zadania w Ogrodzie zmysłów – zrobisz je wszystkie?

Bardzo miło rozwiązuje się zadanie na dopasowanie opisu ryby do jego obrazka. Pochłania nas ono na dłużej. Okazuje się, że nasze małe kurczaki świetnie sobie z nim radzą! Zadanie z dopasowaniem charakterystyki budki do jej „mieszkańca” jest już nieco trudniejsze. Jest jeszcze misja poszukiwania tropów zwierząt! I jeszcze parę innych ciekawostek.

Wieża widokowa w Centrum Edukacyjnym w Chyrzynie

Później, w ramach odwiedzin w Ogrodzie Zmysłów w Chyrzynie, zachęcamy do wejścia na wieżę widokową. Wieża jest przeszklona, a widok z góry (podobno) zachwyca! (ktoś kto śledzi naszego bloga wie, że do włażenia na wieże mi nie podrodze ; ) ) Dzieci i Pan Mąż radośnie machają mamie z góry.

informacje

Chyrzyno, woj. Lubuskie, pow. słubicki, Gmina Górzyca

Informacje ogólne

Adres: Chyrzyno 1, 69-113 Górzyca

  • Godziny otwarcia ośrodka edukacyjnego w Chyrzynie: w dni robocze od 7.30 do 15.30.
  • wejście na wieżę jest płatne: 2 zł / 4 zł
  • więcej na stronie parku: Centrum Edukacyjne Ujście Warty

Udostępnij

Dodaj komentarz