MUZEUM ZIEMI LUBUSKIEJ – Testowane na dzieciach.

Udostępnij

Muzeum zwykle kojarzy nam się z gablotami, eksponatami i dziełami sztuki. No niby fajnie, ale żeby zabrać tam dziecko? Sami długo unikaliśmy takich miejsc – można, ale po co, skoro można gdzie indziej. Jednak są muzea, które o tym pomyślały. Specjalnie dla Was odwiedziliśmy najnowsze – stare Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze razem z naszą ekspresyjną dwójką. Test na dzieciach wypadł pomyślnie – zatem zapraszamy!

Muzeum Ziemi Lubuskiej.

Muzeum w Zielonej Górze w 2021 roku zakończyło wielki remont. Efekty zaskoczyły nas bardzo pozytywnie. Eksponaty w dużej mierze są te same, doszło jednak sporo nowych. Pojawiła się winda, którą dzieci zdecydowanie pokochały (wiadomo ; ) ).

Muzeum dla dzieci?

Podczas zwiedzania co jakiś czas spotykamy miejsca przeznaczone dla małych wizytatorów. Układanki, puzzle, klocki, gry – wszystko to zajmuje dzieci na trochę. Moją i trzylatki uwagę na dłużej przykuły materiały archiwalne wyświetlane na ścianie jednego z pomieszczeń. Syn z mężem grali w grę. Każdy był zadowolony.

SALA TORTUR JEDYNIE DLA DOROSŁYCH ; )

W piwnicy wiele się nie zmieniło. Nadal obejrzymy tam rozmaite zbiory związane z tradycją winiarską regionu oraz moją ulubioną – salę tortur ; ) Jeżeli jednak nie lubicie jak dzieci mają koszmary to jednak zalecam omijanie sali z rozmaitymi urządzeniami średniowiecznych tortur, podejrzliwie spoglądającego w naszą stronę Pana Kata i realistycznymi odgłosami konających ; )

Interaktywne Muzeum.

Na koniec po krótce o tym co okazało się największym hitem! Myślę, że każdy się ze mną zgodzi, iż zdecydowanie jest to interaktywna makieta Zielonej Góry. Powiedzieć o niej, że to dobry pomysł – to nie powiedzieć nic. I uwaga – jest tutaj wersja i dla dorosłych i dla dzieci : ) (My przy niej spędziliśmy duuużo czasu, na wszystkich opcjach ….)

Co do samych wystaw i ich zawartości to nie będę się rozpisywać. W tym celu zachęcam do odwiedzenia oficjalnej strony Muzeum Ziemi Lubuskiej. Odnajdziemy tam również informacje o aktualnych wystawach czasowych, które też potrafią być na prawdę świetne (jak choćby ulubiona naszego miłośnika kolei: Hegemonia Zastalu). Jeśli więc zawsze chcieliście odwiedzić Muzeum w Zielonej Górze, ale baliście się to zrobić z dziećmi – to już nie trzeba. Zapraszamy! : )

informacje

Muzeum Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra, woj. Lubuskie

poradnik

Czas zwiedzania: ok. 1 h

  • są toalety
  • jest szatnia

Więcej na temat godzin otwarcia oraz aktualnych wystaw: https://mzl.zgora.pl/


Udostępnij

Dodaj komentarz