#KAMPER(L)OVE – DOLINA BARYCZY: SZLAK KARPIA: MILICZ – Zalew i kąpielisko

Udostępnij

Podczas wizyty na Dolnym śląsku odwiedziliśmy wiele zaskakujących, pięknych, malowniczych i przede wszystkich niezwykle ciekawych miejsc. Akwarium plenerowe, pałace, zamek, muzea, najprawdziwsza kolejka wąskotorowa, Stawy Milickie, niesamowite place zabaw i wiele, wiele innych! Zapraszam do poznawania z nami niezwykłego Kolorowego Szlaku Karpia w Dolinie Baryczy !

Kolorowy Szlak Karpia. Cóż to takiego?

Jest to bardzo fajna inicjatywa lokalna, która ma na celu promocję regionu Doliny Baryczy. Na całym tym obszarze rozstawione są w przeróżnych niesamowitych i ciekawych miejscach wielkie, kolorowe karpie! No jak dla nas WOW. Postanowiliśmy nieco zagłębić się w temat i przybliżyć Wam co, jak i gdzie. Co warto, czy warto i dlaczego jak najbardziej warto!

Karpi, a co za tym idzie – miejsc do odwiedzenia i zobaczenia jest … mnóstwo! Nam, w cztery intensywne dni, udało się zdobyć ich 9. Zatem, my na pewno tu jeszcze wrócimy. Zapraszamy i Was!

DZIEŃ 1.

MILICZ – ZALEW I KĄPIELISKO

Zalew i kąpielisko w Miliczu.

Po odwiedzeniu już Plenerowego Akwarium, tajemniczego KOM’u i Bajecznego Muzeum Bombki, a także spacerze po dzikich ogrodach pałacowego parku, pora na odpoczynek : ) Na koniec pierwszego dnia, ostatniego dzisiejszego karpia odnajdujemy na Milickiej plaży. Jest tu plac zabaw, restauracja (Nad Zalewem), siłownia no i oczywiście wielka, piaszczysta plaża. Korzystamy z ostatnich promieni nisko nad horyzontem majaczącego słońca. Dzieci chwilę się kąpią, a jakąś godzinę później, pozytywnie wymęczeni, spieszymy znaleźć miejsce na nocleg.

Kamperem w Miliczu.

Zatrzymujemy się na niewielkim placyku, niedaleko drogi. Jest spokojnie, na czym nam zależało. A do tego, po przejściu kilkunastu metrów nad niewielkim strumieniem, odnajdujemy altanę i miejsce na ognisko (palenie ognia jedynie po uzyskaniu wcześniejszej zgody). Rano odkrywamy jeszcze malutki placyk zabaw. Nie spędzamy tutaj jednak wiele czasu, bo zaraz po śniadaniu pakujemy manatki i ruszamy dalej. A następna na liście jest : Krośnieńska Kolejka Wąskotorowa!

Poprzedni wpis    –    Następny wpis

informacje

Milicz, woj. Dolnośląskie, pow. milicki, gmina miejsko-wiejska Milicz

poradnik

Plaża w Miliczu:

  • Wokół zalewu prowadzi ścieżka rowerowa.
  • Na terenie znajduje się plac zabaw i siłownia
  • Są toalety i przebieralnie
  • Jest tutaj restauracja
  • W wodzie wydzielony jest teren kąpieli dla dzieci

Więcej na temat kąpieliska TU


Udostępnij

Dodaj komentarz