Przejdź do treści
Czyste piękno - zabieram śmieci i wspomnienia

CZYSTE PIĘKNO! ZABIERAM ŚMIECI I WSPOMNIENIA.

Udostępnij

Razem z Panem Mężem postanowiliśmy rozpocząć akcję

CZYSTE PIĘKNO”
      Wielokrotnie zdarzyło nam się dosłownie potykać o śmieci w miejscach, które odwiedzaliśmy. Wielokrotnie zrobienie zdjęcia z ładnym kadrem bywa mocno utrudnione, bo zwyczajnie w kadr wchodziła wielka plastikowa butelka po napoju. Wiele razy widząc takie śmieci myślimy sobie o tych którzy je zostawili nieprzychylnie, ale co z tym robimy dalej? Niech pierwszy rzuci kamień ten, kto nigdy nie zobaczył wyrzuconego śmiecia i nie pomyślał sobie czegoś w stylu „no jak można tak zostawić torebkę po chipsach” i nie poszedł zwyczajnie dalej. Ja pierwsza nie rzucę. Moi drodzy, stop tej hipokryzji, pora działać!

Pomóżmy sobie nawzajem zadbać o to, co nie zadba samo o siebie!

Przejrzałam zatem kilka pierwszych lepszych folderów ze zdjęciami z naszych wycieczek i długo nie musiałam szukać naszych aktorów drugoplanowych. Przedstawiam galerię pt. NieCzyste Piękno. Do refleksji.

Zatem, jeśli tak jak my uważacie, że pora coś z tym zrobić to do dzieła!

Kiedy jedziemy na wycieczkę, czy to do lasu, czy zwiedzać opuszczony pałac, cmentarz, czy w jakiekolwiek inne miejsce weźmy ze sobą ten przysłowiowy „worek” i pozbierajmy kilka śmieci. Poświęćmy temu dosłownie 3 minuty (można z zegarkiem w ręku).

Nie chodzi o to, żeby sprzątnąć wszystko (jeśli ktoś chce to brawo), ale jeśli każdy podniesie choć kilka plastikowych opakowań po napojach czy butelek to niedługo okaże się, że nie mamy czego zbierać ; ) (oczywiście nie chodzi tu o swoje śmieci, bo że po sobie sprzątamy to oczywista sprawa ; ) Czy nie? ).

A jaki dodatkowy walor będzie miało takie nasze zachowanie? Damy niesamowity przykład naszym dzieciom! Pamiętajmy, że nasze dzieci to przyszli dorośli. Dając im przykład wychowujemy odpowiedzialnych, wspaniałych ludzi. Nie pouczaniem, nie pustymi słowami, tylko właśnie pokazywaniem je wychowujemy.

ŻYCIE RODZICÓW

JEST KSIĘGĄ,

KTÓRĄ CZYTUJĄ

DZIECI.
Na dowód naszego zaangażowania, do każdej przyszłej wycieczki dorzucimy zdjęcie naszych „zbiorów” ; )

Zapraszam do akcji!


Udostępnij

2 komentarze do “CZYSTE PIĘKNO! ZABIERAM ŚMIECI I WSPOMNIENIA.”

  1. Pingback: WYDMA, SAWANNA, CYPEL. BOJADŁA - NIEZNANE LUBUSKIE.

  2. Pingback: PAŁAC NA PLAŻY, UKRYTY TUNEL, SCHOWANA WIEŻA. PRZEŁAZY I WYSOKA. - Z misiem w teczce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *