STARUSZEK WŚRÓD ZABYTKÓW – ZAMEK GRODZIEC, woj. Dolnośląskie

Udostępnij

Obiekt ten udostępniony do zwiedzania w latach 30-stych XIX wieku, uznawany był za pierwszy zabytek przystosowany do celów turystycznych w Europie! Taki staruszek wśród atrakcji turystycznych zasługuje na szczególną uwagę. Nieprawdaż? Poznajcie zatem Zamek Grodziec.

Iście średniowieczny plac zabaw na Zamku – Grodziec.

Dość duży parking znajduje się przed samym zamkiem. Tuż obok jest niewielki, ale jak wyjątkowy plac zabaw. Drewniane i bardzo oryginalne (iście średniowieczne) urządzenia do zabawy dla młodszych. I nie tylko. Dla nas posłużył jako miejsce na małą przekąskę przed zwiedzaniem. Bo zwiedzać trzeba szczęśliwym ; )

Zamek Grodziec.

Zwiedzanie na rękach taty idzie nieźle. Przełazimy od pomieszczenia do pomieszczenia. Panuje tu fajny klimat. Jednakże nasz -wtedy jeszcze- trzylatek nie jest zainteresowany komnatami. No niespecjalnie dziwne. Dlatego też cieszy nas fakt, że nie ma ich wiele. Nie zalecałabym muzeum o wielkiej powierzchni z małymi dziećmi – bez wątpienia to by się po prostu nie udało. Dalej już następuje zwiedzanie krużganków (i inne dla mamy potencjalnie niebezpieczne miejsca, dobrze, że jest tata), które sprawiły młodemu większą frajdę.

Wokół zamku też jest co robić.

Wielki dziedziniec, mury wokół i zieleń wystarczyłyby w zupełności do nasycenia oczu tym wyjątkowym zabytkiem. Jeżeli ktoś miałby chęć odwiedzić to miejsce bez zwiedzania go – to też jest co robić. Na zewnątrz polecam połazić trochę po ruinach ukrytych wokół zamku Grodziec. Nie było lekko bo nasz mały rowerzysta uparł się zabrać rower, ale było warto. Zachęcam do eksploracji terenu ; )

Na koniec dodam, że jakby sam zamek to było za mało, to można celować w dodatkowe atrakcje. Na zamku Grodziec odbywają się między innymi słynny Turniej Rycerski, Święto Wina i Miodu Pitnego czy też Święto Pieśni. A i w okolicy jest co robić. A dla fanów zamków więcej zamków o tu.

informacje

Zamek Grodziec, Grodziec, woj. Dolnośląskie, pow. Złotoryjski, gmina Zagrodno

poradnik

czas zwiedzania: wnętrza: max 1 h, wokół zamku: ok. 1 h

  • można wjechać wózkiem na dziedziniec
  • nie da rady zwiedzać z wózkiem / zalecam nosidło / chustę
  • wokół zamku nie da rady jeździć wózkiem
  • w zamku jest toaleta
  • na terenie zamku jest plac zabaw
  • jest kawiarnia

Parking i wstęp na dziedziniec – bezpłatne.

Zwiedzanie – Zamku Grodziec:

  • od poniedziałku do piątku: godz. 10:00 – 17:00
  • weekendy: 10:00-18:00

Ceny biletów: 25 zł normalny, 20 zł ulgowy

Aktualne informacje na stronie zamku Grodziec: http://new.grodziec.net/zwiedzanie/


Udostępnij

Dodaj komentarz