GIGANTYCZNA! POMORSKA GÓRA PIACHU,KTÓRĄ WIDAĆ Z KOSMOSU?

Udostępnij

Pomorska Góra Piachu ma ponad 600 m długości, ponad 250 m szerokości, a piasek nasypano na wysokość ok. 65 metrów. Jeżeli udałoby się dosypać jeszcze 15 m to byłaby to najwyższe wzniesienie w całym województwie. Góra jest tak ogromna, że możnaby w niej zakopać dwa liniowce RMS Tytanic ustawione jeden za drugim i jeszcze zostałoby miejsce.

Pomorska Góra Piachu

Dla tych co się wolą naszukać proponujemy obsypać Statuę Wolności (oczywiście w pionie), bo też by się udało. Gdyby tu zakopać paryską katedrę Notre-Dame wystawałaby na 5 m, ale na pocieszenie dodam, że na długość zmieściłoby się tych katedr aż 5! Tu jest naprawdę mnóstwo piasku!

Dotarcie do Pomorskiej góry piachu nie należy do najłatwiejszych. Co może się wydawać dziwne, bo przecież jest niemała. A powiedzieć o niej, że jest „ukryta” w lesie, po powyższym wstępie, może zabrzmieć… nieszczerze ; ) Ale na serio – no nie jest to najprosztsze. I na prawdę – jest ukryta w lesie! Jednakże po odnalezieniu jej, nagroda jest bez dwóch zdań warta spaceru po lesie!

Wejście na Pomorską górę piasku to najgosza wspinaczka mojego życia. Pozdrawiam D., która wsmyknęła tam jak górska kozica. I szanuję Pana Męża za to, że wszedł z dwulatką na jednej ręce i popychając pięciolatka drugą. W każdym razie – totalnie było warto wypluć płuca, bo widok z góry był totalnie epicki. Zdjęcia tego nie oddają (chociaż bardzo się staraliśmy).

Na górze mała przekąska i ciepła herbata (wiało, jak to na górze). Trochę zabawy piaskiem i w dół. Zostalibyśmy tam dlużej, ale akurat nas złapał deszcz. Gdyby nie to – to prawie na pewno weszłabym drugi raz! Bo zjazd na dół, na pupach! był niezapomniany. Spodnie do prania, skarpetki pełne, ale było warto. Pomorska góra piachu to jest sztos!

OBSERWUJ NAS W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH!

Polub nas i bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami na blogu!

informacje

Pomorska Góra Piachu, pow. szczecinecki, gmina Biały Bór

poradnik
  • dojście leśnym duktem, podłoże piaskowe – odradzam wózek, zalecam nosidło/chustę
  • z małymi dziećmi – ostrożnie!
  • teren otwarty (ale nie w okolicach funkcjonującej żwirowni)
  • nie zalecam rowerków

Udostępnij

Dodaj komentarz