PARK DROGOWSKAZÓW I SŁUPÓW MILOWYCH CYWILIZACJI – WITNICA, woj. Lubuskie

Udostępnij

To chyba moje ulubione miejsce roku 2023. Oryginalne, fajne, ciekawe, dla każdego, pouczające, wizualnie niebanalne no i za darmo. Spełnia wszystkie wytyczne miejsca idealnego do spędzenia w nim czasu. Oto zatem przedstawiamy – Park Drogowskazów i Słupów Milowych Cywilizacji w Witnicy.

Park Drogowskazów i Słupów Milowych Cywilizacji – co kryje się pod tą nazwą?

Jest to niezwykły park miejski. Niezwykły, bo znajdują się w nim niebanalnej ilości i prezencji zbiory szeroko pojętego rozwoju cywilizacji w kierunku techniki. W szczególności skupia się na zagadnieniach drogownictwa i przemysłu. Brzmi ciekawie? I jest ciekawie!

Brama Parku w Witnicy

Po przejściu przez bramę Parku Drogowskazów trafiamy do strefy upamiętniającej rozwój techniki przemysłowej. Ogromna kotwica, instalacje z rur, koła zębate no i lokomotywa. To jedynie część obiektów, które tu spotykamy. Dziecki wiadomo – utykają w kabinie maszynisty (nie niechcący oczywiście).

Słupy milowe i inne słupy.

Po wydobyciu małych maszynistów z ciuchci docieramy do strefy słupów i drogowskazów. Jest tu kilka rzeźb, są instalacje artystyczne, ale są też zabytki. Oglądamy między innymi: słup graniczny woj. gorzowskiego, słupy milowe poczty pruskiej, odbojniki, znaki graniczne czy słupy kilometrowe.

Jest i plac zabaw

Dalej jest niewielki stawik z masą kaczek. Moją uwagę przykuwa kolejna instalacja artystyczna. Bombelki natomiast dostrzegają odwiecznego wroga zwiedzania. Zostają ostatecznie wchłonięte w plac zabaw. Ale i tam nie ma nudy. Są tu kolejne ciekawe rzeźby i obiekty nawiązujące do tematyki Parku.

Park drogowskazów uczy i bawi!

Idąc wzdłuż stawu dociera się do strefy, w której w sposób pomysłowy zebrano najciekawsze nazwy miejscowości. Są one podzielone tematycznie i przedstawione w bardzo fantazyjny sposób. Porzuciwszy słodkie bombelki z Panem Mężem utonęłam czytając (i nierzadko podśmiechując się), w znajdujące się tutaj napisy ; ) (polecam!)

Pomysłowości i ciekawostek nigdy za wiele!

Spacerując po Parku drogowskazów i słupów milowych cywilizacji w Witnicy co rusz napotyka się na coś zaskakującego i oryginalnego. Od ławek, przez rzeźby w trzcinach, aż po straszące z krzaków metalowe potwory z legend.

Strefa refleksji i inne,liczne zakamarki.

Z drugiej strony stawu natomiast docieram do niewielkiego amfiteatru. Dalej odkrywam niezwykle urokliwe miejsce nad wodą. Tutaj znajduje się wystawa pobudzająca do nieco głębszych refleksji. Po drugiej stronie drogi zaś odnajdziecie kolejne zbiory Parkowe – zakręcicie wielkim kołem, przejdziecie przez mostek, przysiądziecie w niewielkim, kameralnym skwerku. I wiele, wiele innych…

OBSERWUJ NAS W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH!

Polub nas i bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami na blogu!

informacje

Witnica, woj. Lubuskie, pow. gorzowski, gmina miejsko-wiejska Witnica

poradnik
  • park otwarty, bezpłatny, czynny całą dobę
  • można spacerować z wózkiem
  • da radę jeździć na rowerkach i hulajnogach

Udostępnij

Dodaj komentarz