SULISŁAW – PAŁAC NA LĄDZIE I PAŁAC NA WODZIE. OPOLSKIE PAŁACE

Udostępnij

Ten pałac odwiedziliśmy z lekką obawą, że nie nie będziemy mile widziani. Nieczęsto rezydencje hotelowe udostępniają swój teren dla turystów. W tym jednak przypadku jest inaczej. Na terenie pałacu przywitali nas jedynie cisza, spokój i małe kociątka, zaciekawione nowymi przybyszami. Sulisław – pałac poleca się na wczasy, i nie tylko.

Sulisław – pałac z klasą.

Na teren pałacu wjeżdża się przez wielką, białą bramę, której strzeże rzeźba poważnego woja (albo innego księcia). Dalej, na malowniczym i zadbanym przedpałaciu, oprócz przecudownej elewacji, odnaleźć można fontannę z rzeźbą, ławki, zieleń oraz kwiaty. Wszystko to idealnie dopełnia krajobrazu z elegancką, pięknie rozrzeźbioną bryłą białej rezydencji w roli głównej. No bajecznie. 

Wokół pałacu w Sulisławiu choć skromnie, to pięknie.

Teren wokół jest zadbany i niezwykle miły dla oka. Jest estetycznie, elegancko i subtelnie. Chociaż park pałacowy nie jest za duży, to dla takich widoków i tego klimatu zdecydowanie warto tu wpaść na chwilę. A na dłużej zachęcamy do spaceru w jescze inne, wyjątkowe miejsce. Tym razem będzie to uciecha dodatkowo dla ciała ; ) Już z terenu pałacu tabliczki z kierunkowskazem, jak tam dojść, zachęcają nas do odwiedzenia tzw. „Pałacu na wodzie„. 

Ogrody, sad i Pałac na wodzie – Sulisław.

Alejką wzdłuż hotelowych ogrodów i sadu dociera się do małego lasu. Idąc dalej, ścieżką w dół, otwiera się przed nami widok na dwa nieduże stawy i ów „Pałac na wodzie„. I chociaż nazwanie go pałacem jest zdecydowanie nad wyraz, to jako miejsce na wypoczynek bez dwóch zdań – polecamy. Spacer długą, efektowną groblą, dzielącą oba akweny, wieńczy ogromna plaża. Jako, że jesteśmy tutaj poza sezonem, to mamy całą plażę dla siebie. ; )

Czasu nad wodą nigdy za wiele!

Słodkie lenistwo nad wodą, dzieci i piasek – czego chcieć więcej. Znajduje się tutaj restauracja. Jednak poza sezonem była nieczynna. Dlatego zachęcamy do zabrania prowiantu i zabawek, bo gwarantuję, że dzieci tu wsiąkną na dłużej : ) W okolicy napotykamy się jeszcze na pyszne porzeczki i odwiedzamy spacerujące gęsi oraz kurki. Pobyt w Sulisławiu zdecydowanie należał do jednych z fajniejszych. Zatem zachęcamy i do skorzystania z usług hotelu i do odwiedzenia tej niebanalnej miejscowości. 

OBSERWUJ NAS W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH!

Polub nas i bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami na blogu!

informacje

Sulisław, woj. Opolskie, Pow. Brzeski, Gmina Grodków

poradnik

Czas pobytu – z plażą to i cały dzień : ) (Sam pałac i spacer nad wodę – ok. 1 h)

  • można zabrać wózek
  • da radę jeździć rowerkami / hulajnogą
  • należy posiadać dziecięcy sprzęt kopalniany na plażę
  • można zrobić piknik nad wodą : )
  • nie ma toalet
  • brak niestety placu zabaw (ale jest przecież plaża!)

Wstęp na teren pałacu darmowy, raczej w dzień – bo to jednak teren prywatny.

Plaża darmowa, czynne całą dobę.


Udostępnij

Dodaj komentarz