MUZEUM „UJŚCIE WARTY” – OŚRODEK MUZEALNO-EDUKACYJNY – SŁOŃSK, woj. Lubuskie

Udostępnij

W tym poście będziemy namawiać Was do odwiedzenia przesympatycznego miejsca. Muzeum kiedyś kojarzyło się z czymś zgoła nieodpowiednim, a już na pewno – nieciekawym dla dzieci. Tymczasem tutaj spędzą świetnie czas i dorośli i bombelki. W każdym wieku. Przedstawiamy zatem: Ośrodek Muzealno-Edukacyjny w Słońsku – czyli Muzeum „Ujście Warty”.

Muzeum Parku Narodowego „Ujście Warty” w Słońsku.

Muzeum „Ujście Warty” w Słońsku to obowiązkowy przystanek dla odwiedzających ten lubuski Park Narodowy. Serio, tutaj jest na prawdę czadowo. Przed obiektem jest wielki parking (my parkowaliśmy kamperem). Sam teren wokół niego to jest już przyjemna dla oka przygoda, a w środku jest równie dobrze. Budynek jest nowoczesny, miły dla oka i elegancki. Aż się chce wejść, prawda? ; )

Nowoczesne Muzeum.

W środku znajdziemy kasy biletowe, toalety i świetną, dizajnerską kawiarnię z wyświetlanym na ekranie filmem. Zatem można wypić kawę, zjeść coś słodkiego i obejrzeć spot o Parku Narodowym Ujście Warty. Nasze kurczaczki bardzo mocno się zaciekawiły i trzeba było obejrzeć cały. Trzy razy. Zażałowałam, że nie zamówiłam tej kawy; ) (Ciekawe co było tu pierwsze – ekran czy kawiarnia? ; ) )

Wystawa mocno interaktywna.

Po wejściu do części ekspozycyjnej nie wiadomo od czego zacząć. Tyle fajnych rzeczy przyciąga uwagę! I tak na początek wysłuchaliśmy bardzo interesujących ciekawostek o ptakach, zajrzeliśmy w wiele tajemniczych miejsc, bawiliśmy się i uczyliśmy jednocześnie. Wszystko podane zostało w sposób lekki i bardzo wciągający! : )

Przeleć się balonem nad Ujściem Warty!

Moim faworytem został lot balonem nad Parkiem Ujście Warty! Serio, robi wrażenie! (a z moim lękiem wysokości, to jedyny lot, jaki odbyłam i odbędę w życiu, więc – łał ; ) ). Syn ubóstwił to, że ktoś do budynku włożył część kadłuba samolotu, córka natomiast zaglądała do każdej możliwej dziury. Były też liczne gry – interaktywne, zabawy na ekranach dotykowych i gry ścienne.

A może popłyniesz łodzią przez dzikie tereny Parku Narodowego?

Wykonywaliśmy różne zadania i rozwiązywaliśmy quizy. Płynęliśmy rzeką w prawdziwej łodzi oglądając wokół, na codzień niedostępne tereny Parku Narodowego. To dopiero robiło wrażenie. Kilka godzin świetnej zabawy i jednocześnie nauki. Ośrodek Muzealno-Edukacyjny „Ujście Warty” to mega miejsce. Polecamy z całego misiowego serducha! <3

informacje

Słońsk, woj. Lubuskie, pow. sulęciński, Gmina Słońsk

OBSERWUJ NAS W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH!

Polub nas i bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami na blogu!


Udostępnij

Dodaj komentarz