FRYDLANT – NIEOBCY BAJKOWY ZAMEK U SĄSIADÓW. Czechy

Udostępnij

Tuż za granicą, u naszych malowniczych sąsiadów, odwiedzić można niesamowite miejsce. Zamek – Frydlant – bo o nim mowa, to ogromny i wzbudzający niemały zachwyt zabytek. To miejsce, w które Pan Mąż w 2019 r. zabrał mnie na wspaniałą randkę. Zapraszam do przeczytania o tym czy było warto i dlaczego pojechaliśmy bez dzieci. Zapraszamy!

Na początek spacer na górę zamkową – Czyli ZAMEK FRYDLANT zdobyty.

Obiekt znajduje się na niewielkim wzniesieniu, majestatycznie górując nad miejscowością. Po drodze, spaerując parkiem, cieszyć można oko pięknym widokiem na urokliwe, czeskie miasteczko. Jako, że zamek Frydlant zwiedzamy z polskim przewodnikiem, to przyszło nam poczekać na naszą kolej. Dlatego też przeszło godzinę spędziliśmy piknikując na trawie i podziwiając okolice. Czas wykorzystany perfekcyjnie!

Czy Zamek Frydlant można zwiedzać?

Kiedy przyszła pora na nas, zebrawszy się z innymi turystami pod przecudowną, wielką bramą, udaliśmy się na dziedziniec, który zwala z nóg. Stare mury tego wspaniałego zamczyska, roślinność, kamień i ten klimat… No pełen zachwyt. Dalej ruszyliśmy uroczą drogą do wnętrza obiektu. Zwiedzanie przeplecione licznymi opowieściami było bardzo przyjemne. We wnętrzach zdjęcia robić można było jedynie w pomieszczeniach kuchennych, już w zasadzie na sam koniec. Zatem każdy musi pojechać i przeżyć to osobiście! ; )

A czy zamek Frydlant można zwiedzać z dziećmi?

Pod zamkiem znajduje się płatny parking oraz toalety. Jeśli miałabym troszkę ponarzekać, to zwróciłabym uwagę na brak toalet podczas zwiedzania. W siódmym miesiącu ciąży przejście trasy stanowiło niemałe wyzwanie ; ) Z tego też powodu odradzałabym zabieranie ze sobą dzieci. No, chyba że mają mocne pęcherze ; ) Miasteczko u stóp zamkowej góry jest również niezwykłe. Jeżeli wystarczy Wam czasu, to zachęcam do spaceru. A jeżeli nie – to chociaż po parku, na zamkowym wzniesieniu, bo widoki są niezwykłe!

Toalety – taki toi-toi zamkowy 😀
Spacerując wokół zamku… : )

OBSERWUJ NAS W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH!

Polub nas i bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami na blogu!

informacje

Frydlant – miast na północy Czech, 11 km od Polskiej granicy

poradnik

Czas zwiedzania zamku/pałacu – ok. 60 minut

  • w pałacu nie ma toalet i jest sporo schodów – nie dla dzieci ponieżej 6 roku życia
  • brak udogodnień dla dzieci
  • możliwe zwiedzanie z polskim przewodnikiem
  • płatny parking pod pałacem (na górze)
  • darmowa toaleta na zewnątrz
  • możliwość darmowego spaceru po parku wokół zamku (zachęcam, bo jest pięknie!)

Zwiedzanie w okresie wiosenno-jesiennym (Więcej na oficjalnej stronie pałacu: https://www.zamek-frydlant.cz/pl/trasy-zwiedzania )


Udostępnij

Dodaj komentarz