#KAMPER(L)OVE – DOLINA BARYCZY: SZLAK KARPIA: RUDA MILICKA – Stawy Milickie i Tramwaj

Udostępnij

Podczas wizyty na Dolnym Śląsku odwiedziliśmy wiele zaskakujących, pięknych, malowniczych i przede wszystkich niezwykle ciekawych miejsc. Akwarium plenerowe, pałace, zamek, muzea, najprawdziwsza kolejka wąskotorowa, Stawy Milickie, niesamowite place zabaw i wiele, wiele innych! Zapraszam do poznawania z nami niezwykłego Kolorowego Szlaku Karpia w Dolinie Baryczy !

Kolorowy Szlak Karpia. Cóż to takiego?

Jest to bardzo fajna inicjatywa lokalna, która ma na celu promocję regionu Doliny Baryczy. Na całym tym obszarze rozstawione są w przeróżnych niezwykle ciekawych miejscach wielkie, kolorowe karpie! No jak dla nas WOW. Postanowiliśmy nieco zagłębić się w temat i przybliżyć Wam co, jak i gdzie. Co warto, czy warto i dlaczego jak najbardziej warto!

Karpi, a co za tym idzie – miejsc do odwiedzenia i zobaczenia jest … mnóstwo! Nam, w cztery intensywne dni, udało się zdobyć ich 9. Zatem, my na pewno tu jeszcze wrócimy. Zapraszamy i Was!

DZIEŃ 3.

RUDA MILICKA – STAWY MILICKIE I TRAMWAJ.

Dzień ze Stawami Milickimi.

Na początku parkujemy w miejscowości Stawno, zaraz za Rudą Milicką, tuż przy grobli , którą planujemy pospacerować. Dalej idziemy długą, zdającą się nie kończyć, brukowaną ścieżką. Po dwóch stronach, między zaroślami, raz po raz wyłania się widok na przecudowne jeziora. Tak, to zdecydowanie raj na ziemi. Należy jednak pamiętać, że wkraczając na teren rezerwatu – to my jesteśmy tutaj w gościach ; )

Ptasi raj pełnym dziobem!

Oglądamy setki pięknych, białych łabędzich szyj (i często kuperków). Spotykamy czaple i żurawie. Śledzimy poczynania taty perkoza co rusz znikającego pod taflą wody i wyłaniającego się z małym co nieco dla małego perkoziątka. Nawet dwa węże się udało spotkać. Dzieje się, oj dzieje : )

Pieszo czy rowerem ?

Groblą można przejechać rowerami i zatoczyć pętlę, lub zawrócić. Generalnie, to jest tutaj wiele ciekawych tras rowerowych, dlatego polecam właśnie ten środek transportu. My idziemy pieszo, młoda ma pojazd pchany rodzicem, młody leci na rowerze. Dostosowujemy długość spaceru do niewielkich możliwości naszych miniaturowych wersji. Dlatego, w pewnym momencie, choć nienasyceni tym cudownym miejscem, zawracamy w celu poszukiwania kolejnych atrakcji Doliny Baryczy : )

Biblioteka w tramwaju. Jak się chce, to można wszystko.

Następnie odwiedzamy jeszcze obowiązkowo Teren Rekreacyjny Rudy Milickiej. Wielki, ogrodzony teren, stworzony przez mieszkańców, zadziwia nas od pierwszych kroków. Już na wstępie wita nas tramwaj. I to tramwaj biblioteka! Nie wiem niestety kiedy jest czynny. Ale jest to fajna ciekawostka dla młodych adeptów życia (i nie tak młodych, jak się okazuje).

Coś dla ciała i coś dla duszy.

Dzieci spędzają czas na placu zabaw, Pan Mąż chętnie korzysta z dobrodziejstw budki z książkami. A ja… odnajduję huśtawkę na drzewie : ) Każdy robi to co lubi. Na koniec rozgrywamy partyjkę w warcaby. Kamienie przegrywają z żołędziami. I tym miłym akcentem zakańczamy kolejny niesamowity dzień na Kolorowym Szlaku Karpia.

PS. Karpia W Rudzie Milickiej oficjalnego nie ma… ale my znaleźliśmy takiego … nieoficjalnego : ) Także ten, zaliczam nam i Rudę Milicką polecam mocno : )

informacje

Ruda Milicka, woj. Dolnośląskie, pow. Milicki, gmina Milicz

poradnik

Stawno – grobla

 • Można zabrać wózek
 • Można / zalecam / zabrać rowerek lub hulajnogę
 • Zaleca się użycie rowerów jako środka transportu : )
 • Nie ma toalet
 • Nie ma placu zabaw

Wstęp bezpłatny, czynne całą dobę.

Ruda Milicka – teren rekreacyjny

 • Są toalety
 • Jest plac zabaw
 • Jest siłownia
 • Jest boisko do siatkówki plażowej
 • Są ławki i stoły
 • Jest duży parking

Wstęp bezpłatny, Czynne całą dobę.


Udostępnij

Dodaj komentarz