PLAŻA JAK KAŻDA INNA? NIE TUTAJ. – PLAŻA W KARNINIE. Woj. Lubuskie

Udostępnij

Jeśli są tutaj miłośnicy wody i wylegiwania się nad naszymi polskimi plażami to to jest propozycja dla Was. Kilku-hektarowy teren kąpieliska z wieloma atrakcjami porywa od pierwszych kroków. Jest kolorowo, ciekawie i oryginalnie. Oto niesamowita i oryginalna pod-gorzowska – Plaża w Karninie.

Plaża w Karninie.

Dość długi, darmowy parking znajduje się tuż przy terenie plaży. Na wejściu w godzinach od 10:00 do popołudnia wita osoby spoza gminy Deszczno – kasjer. Po opłaceniu wejścia (3 – 5 zł) mamy do dyspozycji ogromny teren i wiele atrakcji. Plaża w Karninie to miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia. Przeznaczcie na pobyt spokojnie cały dzień. (Inne plaże polecane przez nas znajdziecie TUTAJ)

Place zabaw na plaży w Karninie.

Nasz pierwszy (bo i zaraz za wejściem) punkt programu to oczywiście plac zabaw. Znajduje się tutaj bardzo duży, otoczony uroczym, kolorowym płotkiem teren dla najmłodszych tych nieco starszych. Zaś nieco dalej, na niewielkiej, piaskowej wydmie, na którą należy się wdrapać – kolejne miejsca uciech dla bombelków. Naszym ulubieńcem okazał się drewniany statek i zjeżdżalnia rurowa. Na koniec dorzucamy dwie tyrolki dla dzieci jest miodzio.

Ambitna plaża w Karninie.

Ponoć teren plaży to prawie 3 ha powierzchni. I faktycznie, jest sporo miejsca. Gmina zadbała nie tylko o samą plaże, ale też o aspekt funkcjonalny oraz wizualny. Widzimy tu liczne parasole niczym prosto z Karaibów, są ścieżki elegancko meandrujące wśród piasku. I są też ławki. Jest także miejsce przeznaczone dla grillowiczów, boisko do siatkówki i oczywiście pomosty.

Pomost na plaży w Karninie.

Prawdę powiedziawszy – to właśnie dla tego pomostu tutaj przyjechaliśmy. Widząc wcześniej jedynie jego zdjęcia – wiedzieliśmy że musimy to obejrzeć na żywo. I nie zawiedliśmy się. Pomost jest ciekawy i przede wszystkim – niesamowicie przypadł do gustu naszym kurczakom. Dzieci zaaplikowały się do wielkiego, piaszczystego koła i usilnie próbowały zrobić podkop do jeziora. A mama… cóż, jak widać na załączonym obrazku ; )

Strefa plażowicza w Karninie.

Jak na plażę z prawdziwego zdarzenia i ta w pod-gorzowskim Karninie spełnia wysokie standardy. Na terenie kompleksu znajdują się toalety, przebieralnia, miejsce do opłukania, wiaty. Jest tu także niewielka gastronomia. No i coś chyba najcenniejszego co każde kąpielisko mieć powinno – ratownik. Ponadto ponoć w wodzie spotkać można spore okazy karpia i amura (amur wielkości mojej trzylatki brzmi ciekawie ; ) ) – dlatego – uwaga na palce! (Albo i stopy ; ) )

LUBUSKIE PLAŻE – TOP MISIA W TECZCE

informacje

Karnin, woj. Lubuskie, pow. Gorzowski, gmina Deszczno

poradnik
  • są 3 duże place zabaw
  • przebieralnia i miejsca do opłukania
  • wiaty
  • parasole
  • miejsce do grillowania
  • boisko do siatkówki
  • ścieżki do jechania wózkiem
  • gastronomia

Kąpielisko strzeżone w godzinach 10:00 – 18:00

Wstęp płatny : 5 zł/normalny, 3 zł/ulgowy

Teren otwarty w godzinach 10:00 – 22:00

Zakaz wprowadzania psów i wjeżdżania rowerami.


Udostępnij

Dodaj komentarz