DIREXY, TIREXY I INNE – SZPROTAWA – PALEOPARK. Woj. Lubuskie

Udostępnij

Bardzo lubimy kiedy Lubuskie miasta inwestują w najmłodszych na różne, wymyślne sposoby. Pialiśmy o tym w poście „Zielony Przystanek” w Zielonej Górze. Teraz do polecanych przez nas dołączyła inicjatywa kolejnej miejscowości. Oto przed Wami: Paleopark Szprotawa. Zapraszamy!

Szprotawa – Paleopark.

Szprotawa to niezwykłe miasto pod wieloma względami (więcej o Szprotawie klik). Tym razem jednak skupimy się na niezwykłym miejscu, które jest wciąż ulepszane. Paleopark – to niewielki skwer stanowiący niezwykłą atrakcję na mapie miasta.

Direxy, Tirexy i inne tyranozaury.

Na początek, w szprotawskim Paleoparku, jak łatwo się domyślić, odnajdziemy – dinozaury! Czy najprawdziwsze? Może nie koniecznie, ale na pewno całkiem ciekawe. Mnie zdecydowanie przekonał do siebie szanowny Pan Tyranozaur, przez naszego syna nazywany uparcie – Direxem. Pana Męża zaś urzekł zalotnie spoglądający na nas jednym okiem – triceratops.

Szkielet do zakopania – jak na paleontologa przystało.

Następne, jak się okazało, najukochańsze i najbardziej oblężone przez bombelki miejsce w Paleoparku to niewielka piaskownica. Ale nie jest to zwyczajna piaskownica. Otóż, można w niej pobawić się w najprawdziwszych paleontologów i wykopać szkielet Direxa. Chociaż w naszym przypadku – można było go jedynie zakopać ; )

Paleopark – Szprotawa – dodatkowe atrakcje.

Paleopark w Szprotawie oferuje także miejsca do siedzenia oraz dużą altanę. Jeszcze paszcza groźnego dinusia, do której można zajrzeć i miejsce do ćwiczeń. Na końcu czekał na nas chorowity diplodok (jak się niefortunnie okazało – trzy dni później z okazji Dnia Dziecka naprawiony i postawiony w pełnej krasie ; ) ). Dostał też nowego, ciekawego kolegę. Dlatego no cóż – trzeba będzie do Paleoparku w Szprotawie jeszcze wrócić ; )

SZPROTAWA – MOST Z WIATRAKA, woj. Lubuskie

ZIELONA GÓRA DLA DZIECI #1 – PARK ZIELONY PRZYSTANEK, woj. Lubuskie

informacje

Szprotawa, Paleopark, woj. Lubuskie, pow. Żagański

poradnik

Czas pobytu – min. 20 minut

  • Można zabrać wózek
  • da radę jeździć rowerkiem i hulajnogą
  • są ławki, jest zadaszona altana ze stołami
  • jest niewielka piaskownica (zachęcam do zabrania łopatek)
  • nie ma toalety

Wstęp darmowy. Czynne całą dobę.

OBSERWUJ NAS W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH!

Polub nas i bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami na blogu!


Udostępnij

Dodaj komentarz