GŁAZ LEŻĄCY SŁOŃ I CZARCI KAMIEŃ. SKALNI GIGANCI Z BOBRÓWKA. woj. Lubuskie

Udostępnij

Nie pytajcie mnie jaki jest sens jechać 2 godziny w jedną stronę (ponad 170 km) aby zobaczyć dwa kamienie. Za takimi pomysłami stoi zwykle dumny z siebie Pan Mąż. Tak było i tym razem. Z dużym zakłopotaniem zapraszam na wpis o dwóch kamieniach. Głaz Leżący Słoń i Czarci Głaz.

Głaz „Leżący słoń”

Pierwszy z nich nazywa się „Leżący słoń” i w zamyśle twórców określenia dlatego, że ten kamień przypomina odpoczywające zwierzę. Pan Mąż to oczywiście widzi patrząc na głaz próbujący się spokojnie ukryć w wysokim zbożu. Bez zająknięcia wyjaśnia gdzie jest głowa, gdzie ucho, trąba i zad. Nawet mi obrazek zrobił gdzie to wszystko zaznaczył (zamieszczam).

Macie to? 😀
A to jest prawdziwy słoń.

Słoń czy nie, robi wrażenie.

Faktycznie kamień rozmiarami imponujący. Na powierzchni jest jedynie jego niewielka część (ma wymiary ok. 8 x 4 m i jakiś 1 wysokości). Ponoć to największy kamień w całym województwie lubuskim, choć nikt go nigdy nie odkopywał. Nie mówię głośno, bo są z nami dzieci, a my mamy jeszcze plany na dziś ; )

Leżący Słoń to nie jedyny skalny gigant w okolicy.

Oczywiście, że to nie koniec oglądania wielkich głazów! Jedziemy 3,5 km dalej, bo jest tam kolejny. Tym razem nie przypomina zwierzęcia (Pan Mąż nie musi objaśniać) i nosi nazwę „Czarci głaz„. Wyższy i znacznie mniejszy. Po tamtym gigancie żaden spory kamlot nie robi już wrażenia ; )

Czarci Głaz – Żabicko. Taki ledwie kamyczek.

Czarci Głaz jest głazem narzutowym i pomnikiem przyrody. Czemu akurat „Czarci” nie wiem. Może krąży po lokalnych mieszkańcach jakaś legenda? Jeśli tak, to zapraszam do podzielenia się nią do sekcji komentarzy : ) Kamyczek ma mniej więcej 2 x 3,5 x 4,5 metra.

Pakując się do auta po oglądaniu kamieni zastanawiam się, czy dane mi będzie jechać oglądać trzeci głaz. Całe szczęście nie. Normalnie kamień spadł mi z serca (hehe). Ogólnie mimo wszytko polecam zobaczyć, jak ktoś jest bliżej w okolicy. Warto. Dobrze, że oba leżą blisko drogi (nie trzeba dużo iść) i są do nich specjalne znaki. Bo chociaż są spore, to nie jest łatwo.

A w temacie skalnych zwierząt to znacie : Zad Słonia? ; ) Więcej tu klik

informacje

Bobrówko „Leżący Słoń”, woj. Lubuskie, pow. strzelecko-drezdenecki, gmina Strzelce Krajeńskie

Żabicko „Czarci Głaz”, woj. Lubuskie, pow. strzelecko-drezdenecki, gmina Strzelce Krajeńskie

OBSERWUJ NAS W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH!

Polub nas i bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami na blogu!


Udostępnij

Dodaj komentarz